poniedziałek, 24 stycznia

Zgodnie z raportem Financial Times, Apple prowadzi wczesne dyskusje z wytwórniami płytowymi na temat połączenia Apple Music i Apple TV+ w ramach jednego „super-pakietu treści medialnych” za jedną stałą stawkę miesięczną.

Chociaż mówi się, że niektóre wytwórnie płytowe są otwarte na ten pomysł, raport twierdzi, że co najmniej jedna duża wytwórnia wyraziła obawy, dodając, że branża coraz bardziej nieufnie podchodzi do swoich relacji z Apple. W szczególności raport twierdzi, że wytwórnie płytowe obawiają się, że pakiet doprowadzi do utraty przychodów.

Raport dodaje, że obie strony nie omawiały jeszcze formuły cenowej, więc nie jest jasne, ile Apple pobierałby za pakiet Apple Music i Apple TV+. Nie jest również jasne, czy pakiet będzie obejmował inne oferty Apple oparte na subskrypcji, takie jak Apple News+, Apple Arcade, AppleCare+ i iCloud.

Apple Music kosztuje 19,99 złotych miesięcznie dla klienta indywidualnego. Apple TV+ będzie kosztować 24,99 złotych miesięcznie, z bezpłatną roczną subskrypcją dostępną dla klientów, którzy kupią dowolnego iPhone’a, iPada, Apple TV, iPoda touch lub komputer Mac od 10 września i później.

Całkowity koszt Apple Music i Apple TV+ i Apple Arcade to cena około 70 złotych miesięcznie. Pakiet musiałby być trochę tańszy, aby zachęcić klientów do subskrypcji wszystkich usług więc mógłby kosztować np. 59 złotych co stanowiłoby na pewno zmniejszenie przychodów z sumy pojedynczych usług.

Apple TV+ startuje oficjalnie od 1 listopada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
1 rok temu

[…] pakietu treści multimedialnych, który obejmowałby usługę Apple Music. Co najmniej jedna wytwórnia wyraziła obawy, więc nie jest jasne, kiedy Apple może mieć wszystkie zgody, które pozwolą mu zaoferować […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x