niedziela, 21 lipca

Podczas ogłaszania wyników finansowych za drugi kwartał 2019 roku dyrektor generalny Apple, Tim Cook, potwierdził, że Apple planuje wprowadzić kartę kredytową Apple Card w sierpniu.

Tysiące pracowników testuje obecnie kartę, a Apple będzie wkrótce gotowy do jej debiutu. Cook nie podał w sierpniu konkretnej daty startu, więc może pojawić się w dowolnym momencie.

Stworzona we współpracy z Goldman Sachs, karta Apple jest głęboko zintegrowana z aplikacją Apple Pay i Wallet, choć istnieje również fizyczna karta tytanowa, która może być używana do codziennych zakupów.

Karty Apple Card można używać zarówno do standardowych zakupów, jak i do zakupów przez Apple Pay, a Apple zapewnia nagrody dla obu form płatności. Klienci otrzymają 3% zwrotu pieniędzy za zakupy dokonane w sklepie Apple Store, 2% zwrotu gotówki za wszystkie zakupy przez Apple Pay oraz 1% zwrotu gotówki za wszystkie inne zakupy.

Tzw. „Cash back” odbywa się w formie „Daily Cash”, która, jak sugeruje nazwa, jest wypłacana klientom codziennie. Dzienna gotówka jest dodawana do karty Apple Cash w portfelu i może być używana do zakupów, wysyłana do znajomych lub przekazywana na konto bankowe.

W aplikacji Wallet Apple oferuje śledzenie wydatków i inne narzędzia do budżetowania. Kategorie oznaczone kolorami dają użytkownikom wyobrażenie o tym, ile pieniędzy wydają na jedzenie, zajęcia, zakupy, opiekę zdrowotną, rozrywkę i inne.

W momencie premiery Apple Card będzie ona niestety ograniczona tylko do Stanów Zjednoczonych, ale w przyszłości może rozszerzyć się na dodatkowe kraje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx