piątek, 8 grudnia

Apple Card, czyli karta kredytowa marki Apple, którą firma wprowadza we współpracy z Goldman Sachs, jest od dziś dostępna dla wszystkich użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Potencjalni klienci mogą ubiegać się o kartę Apple przy użyciu aplikacji Wallet, a po zatwierdzeniu mogą natychmiast zacząć korzystać z cyfrowej części karty do zakupów online i Apple Pay.

Dostępność karty Apple podlega weryfikacji, a klienci muszą kwalifikować się do otrzymania karty Apple podobnie jak każdej innej karty kredytowej. Apple Card oferuje RRSO od 12,99 do 23,99 procent na podstawie oceny zdolności kredytowej.

Apple wysyła fizyczną tytanową kartę kredytową do użytkowników Apple Card w ciągu kilku dni, zapewniając rzeczywistą kartę do tradycyjnych zakupów. Tytanowa karta ma wygrawerowane nazwisko posiadacza karty, ale nie zawiera numeru karty, daty ważności ani CVV dla celów prywatności.

Te informacje są nadal dostępne, ale tylko w aplikacji Wallet. Karta zawiera tradycyjny pasek magnetyczny wraz z wbudowanym chipem do robienia zakupów w sklepach.

Karty Apple można używać zarówno do zakupów standardowych, jak i Apple Pay, przy czym Apple zapewnia nagrody za oba. Klienci otrzymają 3 procent zwrotu gotówki za zakupy dokonane w sklepie Apple Store, 2 procent zwrotu gotówki za wszystkie zakupy Apple Pay i 1 procent zwrotu gotówki za wszystkie pozostałe zakupy.

Cash back odbywa się w formie „Daily Cash”, która, jak sama nazwa wskazuje, jest wypłacana klientom codziennie. Daily Cash jest dodawany do karty Apple Cash w portfelu i może być używany do zakupów, wysłany do znajomych lub przelany na konto bankowe.

Karta Apple jest głęboko zintegrowana z aplikacją Wallet, a Apple oferuje narzędzia do monitorowania wydatków i budżetowania. Kategorie oznaczone kolorami pozwolą użytkownikom zorientować się, ile pieniędzy wydają na jedzenie, zajęcia, zakupy, opiekę zdrowotną, rozrywkę i inne.

Apple będzie wysyłać powiadomienia przy każdym zakupie, aby użytkownicy mogli monitorować kartę pod kątem nieuczciwych działań, Firma korzysta z uczenia maszynowego i Map Apple, aby upewnić się, że każda dokonana transakcja jest wyraźnie zidentyfikowana.

Aplikacja Wallet pomaga również w zakresie płatności, oferując wiele opcji płatności i sposoby minimalizacji odsetek poprzez wyższe, bardziej regularne płatności. Karta Apple zachęci klientów do płacenia co miesiąc nieco więcej niż minimum, aby obniżyć opłaty odsetkowe. Płatności można planować co tydzień, co dwa tygodnie i co miesiąc także za pomocą konta bankowego, tak jak każdej innej karty kredytowej.

Niestety, Apple Card jest obecnie ograniczona do Stanów Zjednoczonych, ale w najbliższej przyszłości może rozszerzyć się na kolejne kraje. Apple prowadzi już rozmowy z europejskimi organami regulacyjnymi i zastrzegł znak towarowy Apple Card w Europie, Hongkongu i Kanadzie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] że Apple Card od tego tygodnia jest dostępna dla wszystkich użytkowników w Stanach Zjednoczonych, jednak już mówi się, że Apple negocjuje możliwość jej wprowadzania […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx