piątek, 29 września

Po prezentacji czwartej generacji Apple TV, która została ogłoszona w dniu 9 września, Apple udostępnił wybranym deweloperom zestawy Apple TV Dev Kit, które miały być wykorzystywane do tworzenia aplikacji tvOS dla tego urządzenia. Strona iFixit, znana z fascynacji rozbierania na części pierwsze każdego nowego urządzenia Apple (ostatnio rozebrali nowego iPhone’a 6S) wzięła sobie jedną z tych jednostek Apple TV przeznaczoną dla programistów rozbierając ją tradycyjnie na elementy, ale teraz napotkała po tym na pewne konsekwencje.

Według postu na blogu iFixit, rozebranie urządzenia i prezentacja wszystkich wewnętrznych elementów nowego Apple TV naruszyło warunki Apple. W rezultacie konto dewelopera iFixit zostało zablokowane, a jego aplikacja iFixit usunięta z App Store.

6tGUEMgNWBx1fKs2.large

Urządzenie Apple TV dla iFixit zostało wysłane bezpośrednio z Apple z takimi samymi ograniczeniami jakie nałożone zostały na urządzenia Apple TV wysyłane do innych deweloperów, ale iFixit zignorował ten drobny druk. „Braliśmy pod uwagę ryzyko, jednak beztrosko je porzuciliśmy i rozebraliśmy Apple TV” czytamy na blogu.

Kilka dni później dostałem e-maila od firmy Apple, informującego nas, że naruszyliśmy ich warunki i zasady – a konto dewelopera zostało zablokowane. Niestety, aplikacja iFixit była powiązana z tym samym kontem, więc firma Apple usunęła również aplikację. Ich uzasadnienie było takie, że „pojęliśmy działania, które mogą utrudniać działanie lub przeznaczenie App Store i programu B2B”.

Wraz z usunięciem aplikacji iFixit z Apple Store, iFixit planuje zreorganizować swoją mobilną stronę internetową i nie ma planów, aby przepisywać na nowo aplikację. Decyzja, aby skupić się na mobilnej stronie iFixit pojawiła się zanim aplikacja została usunięta przez Apple, więc nie była to dla nich ogromna strata. Strona twierdzi, że aplikacja była przestarzała i najeżona błędami spowodowanymi przez iOS 9.

Po wysyłce przez Apple zestawów deweloperskich Apple TV, wielu innych deweloperów również udostępniało zdjęcia, unboxingi i ciekawostki związane z urządzeniem. Nie wiadomo, czy Apple również skontaktował się z tymi deweloperami w związku z łamaniem zasady poufności.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx