piątek, 1 marca

Jak donosi Nikkei Asia, Apple planuje masową produkcję własnych wyświetlaczy microLED, aby zmniejszyć swoją zależność od Samsunga i zwiększyć własną kontrolę nad dostawami. Plan ten ma być też podłożem realizacji ostatecznego celu, jakim jest wprowadzenie technologii do iPhonów.

Według źródeł, Apple wydał już co najmniej 1 miliard dolarów na badania i rozwój mikroLED w ciągu ostatniej dekady, a po rozpoczęciu produkcji Apple sam wykona krytyczny etap „przeniesienia masy” procesu produkcyjnego, który obejmuje umieszczenie co najmniej dziesiątek tysiące maleńkich chipów microLED na podłożach.

Apple planuje wytwarzać maleńkie chipy microLED bezpośrednio na płytkach i będzie współpracować z ams-Osram w zakresie komponentów microLED, LG Display w zakresie podłoży i TSMC w dostarczeniu 12-calowych wafli. Proces ten zostanie podobno przeprowadzony w tajnych ośrodkach badawczo-rozwojowych Apple w dystrykcie Longtan w mieście Taoyuan na północy Tajwanu.

Apple ma zespoły badawczo-rozwojowe pracujące nad wyświetlaczami w USA, na Tajwanie i w Japonii i mówi się, że zaprojektował nie tylko układy scalone sterowników dla ekranów microLED, ale także część samego sprzętu produkcyjnego, aby lepiej kontrolować masowy proces przenoszenia, umożliwiając ostatecznie zastosować technologię wyświetlania w produktach, które tradycyjnie wykorzystują panele OLED dostarczane przez firmę Samsung i innych dostawców.

Pomimo prac przygotowawczych Apple, produkcja wyświetlaczy microLED nadal stanowi wyzwanie, a koszty produkcji są wyższe, dlatego Apple rozpocznie wdrażanie tej technologii wraz z Apple Watch Ultra, po czym ostatecznie rozpocznie masową produkcję wyświetlaczy microLED dla iPhonów. Technologia wyświetlaczy microLED pozwoliłaby na wyższą jasność, mniejsze zużycie energii, lepszy współczynnik kontrastu i inne korzyści w porównaniu z obecnymi iPhone’ami z wyświetlaczami OLED.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx