sobota, 25 maja

Jak wynika z nowego zgłoszenia patentowego, Apple bada możliwości stworzenia klawiatury z małymi wyświetlaczami na klawiszach, które dynamicznie zmieniają etykietę każdego klawisza.

Zgłoszenie, zauważone przez Patently Apple zostało przyznane firmie Apple przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych w ostatnim dniu patentowym tego roku.

Patent wyjaśnia, w jaki sposób każdy klawisz na klawiaturze może mieć „powiązany wyświetlacz klawiszowy” połączony z „obwodem sterującym w klawiaturze” poprzez „spójną wiązkę włókien”. Apple proponuje, aby każdy klawisz był „utworzony z płytki światłowodowej” z „przeciwległymi płaszczyznami”.

Chociaż patent przewiduje, że każdy klawisz musiałby zawierać mały wyświetlacz, aby zapewnić etykietę, na której działałaby dowolna kompatybilna tablica pikseli, najważniejszą technologią wprowadzoną przez Apple jest OLED. Klucz może być wykonany z materiałów takich jak szkło, ceramika, metal lub polimer, a nawet z materiałów krystalicznych, takich jak szafir.

System pozwoliłby na „rekonfigurację” całej klawiatury z etykietami, które można zmieniać w razie potrzeby. Patent podkreśla, że klawiatury mogą być rekonfigurowane „dla różnych języków, aby tymczasowo przekształcić standardową klawiaturę w klawiaturę do gier, w której klawisze odpowiadają konkretnym działaniom w grze lub w inny sposób zmodyfikować zachowanie związane z naciskaniem klawiszy na klawiaturze”.

Istnieje również sugestia, że każdy klawisz może dostarczać „wizualnej informacji zwrotnej” wskazującej aktualny stan każdego klawisza, na przykład czy odpowiada on dużej lub małej literze lub aktywnej zdolności podczas gry.

Zdjęcia zawarte w patencie sugerują, że klawiatura adaptacyjna może być używana zarówno w obudowie laptopa, jak i jako oddzielna klawiatura do komputerów stacjonarnych.

Co najważniejsze, system ten nie koliduje z przełącznikami kopułkowymi lub nożycowymi klawiatur fizycznych. W przeciwieństwie do innych patentów Apple związanych z klawiaturami, ta propozycja wyraźnie przedstawia system, który ma być używany z ruchomymi klawiszami, więc Apple teoretycznie może zachować wygląd swojej Magic Keyboard.

Chociaż patenty niekoniecznie są dowodem na to, co już wkrótce Apple zamierza wprowadzić na rynek, to zawsze dają ciekawy pogląd na to, co firma bada i rozwija. Biorąc pod uwagę, że Apple wykazało zainteresowanie adaptacyjnymi wyświetlaczami na klawiaturze za pośrednictwem paska dotykowego Touch Bar w MacBooku Pro, nie wydaje się nieprawdopodobne, aby Apple w pewnym momencie rozszerzył podobną technologię do każdego pojedynczego klawisza.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx