piątek, 2 czerwca

Apple zaktualizował dzisiaj swój pakiet aplikacji iWork wprowadzając nowe funkcje do Pages, Numbers i Keynote zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i na komputerach Mac. Choć są to główne aktualizacje do wersji 12, ale każda aplikacja otrzymała tylko kilka zmian, jak opisano poniżej.

Keynote

W systemie iOS Keynote oferuje teraz opcję powiększania slajdów do maksymalnego poziomu 400 procent, a także nową funkcję dokładniejszej edycji wielkości czcionki z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

Na Macu aplikacja Skróty może teraz służyć do tworzenia lub otwierania prezentacji, przeprowadzenia próby pokazu slajdów lub uruchamiania prezentacji.

Numbers

W Numbers na iOS użytkownicy mogą teraz kopiować migawkę komórek tabel bez formuł, kategorii lub ukrytych wartości, a formuły i komórki można wypełniać za pomocą funkcji automatycznego wypełniania za pomocą VoiceOver. Numbers obsługuje również dokładniejszą edycję wielkości czcionki z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

Na Macu skrótów można używać do tworzenia lub otwierania arkuszy kalkulacyjnych oraz dodawania wierszy do tabeli, a VoiceOver może służyć do tworzenia formuł i wypełniania komórek za pomocą autouzupełniania.

Pages

Pages na iOS oferuje teraz opcję publikowania bezpośrednio w Apple Books z plikami o rozmiarze do 2 GB, a także opcję szybkiego rozpoczęcia pisania nowego dokumentu na iPhonie przez dotknięcie i przytrzymanie ikony aplikacji Pages na ekranie początkowym. Za pomocą VoiceOver można czytać komentarze i śledzić zmiany, a także precyzyjniej edytować rozmiar czcionki.

Na Macu Pages obsługuje tę samą funkcję VoiceOver, a do tworzenia i otwierania dokumentów.

Aplikacje iWork dla systemów iOS i Mac są dostępne bezpłatnie w App Store i Mac App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx