sobota, 18 maja

Nawet teraz kiedy iCloud już działa, Dropbox jest nadal jednym z najlepszych sposobów do synchronizacji dokumentów między komputerem Mac i urządzeń iOS. Dlatego też nie dziwi, że wiele aplikacji iOS – menedżerów zadań, edytorów tekstu, a nawet gier – używa Dropboxa do wysyłania danych do chmury, dzięki czemu można mieć do niej dostęp na każdym urządzeniu.

Jednak Apple nie do końca podoba się ta droga. Firma z Cupertino rozpoczęła odrzucanie niektórych aplikacji iOS, które korzystają z Dropboxa SDK, tylko dlatego, że umieszczają linki do strony internetowej Dropbox.

Zdziwieni? Cóż, jak wszyscy wiemy, Apple nie lubi, gdy aplikacje iOS omijają ekosystem i umożliwiają użytkownikom zakup dodatkowych treści bez przechodzenia przez iTunes. To był duży problem, zwłaszcza dla firm oferujących usługi abonamentowe, które muszą teraz oddawać firmie Apple 30% swoich przychodów za robienie zakupów za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Problem z niektórymi aplikacjami używającymi Dropboxa SDK jest wtedy, kiedy użytkownik nie ma zainstalowanej oficjalnej aplikacji Dropbox i łączy się bezpośrednio do strony Dropbox. Tutaj użytkownik może uaktualnić swoje dane przechowywane na Dropboxie bez udziału firmy Apple, co nie jest dozwolone.

Deweloperzy rozpoczęli zgłaszać na forach Dropboxa, że ich aplikacje zostały odrzucone. Jeden umieścił wiadomość od Apple, która mówi:

„Okazało się, że Twoja aplikacja zapewnia dostęp do zewnętrznych mechanizmów zakupów lub prenumeraty, co nie jest zgodne z wytycznymi z App Store.
Konkretnie, Twoja aplikacja pozwala użytkownikowi na tworzenie kont Dropbox i Google.”

Jeden z deweloperów otrzymał bardziej szczegółową odpowiedź od Apple:

Dobra wiadomość jest taka, że Dropbox potwierdził, że pracuje z Apple nad rozwiązaniem tego problemu. W oświadczeniu dla AppleInsider, spółka podała:

„Apple odrzuca aplikacje, które korzystają z Dropbox SDK, ponieważ pozwala użytkownikom na tworzenie kont. Pracujemy z Apple nad wymyśleniem rozwiązania, które wciąż będzie dostarczać wygodne korzystanie z serwisu.”

Oczywiście jest mało prawdopodobne, że firma Apple ma zamiar wycofać swój plan i zmienić swoje przepisy (zwłaszcza ten jeden, który został znienawidzony przez deweloperów jakiś czas temu). Więc to prawdopodobnie Dropbox będzie musiał poszukać rozwiązania. Firma już wydała tymczasową poprawkę, prosząc programistów o korzystanie z kolejnej wersji swojego SDK, która eliminuje prośbę zakładania konta przez nowych użytkowników. I ma nadzieję, że bardziej odpowiednią poprawkę wyda już w następnym tygodniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx