poniedziałek, 15 kwietnia

W iOS 15 firma Apple wprowadziła kilka nowości w aplikacji Zdjęcia, takich jak możliwość przeglądania danych EXIF ​​dla zdjęcia. Ta ostatnia funkcja jest dostępna za pośrednictwem nowego przycisku „Informacje”, który wyświetla również pole podpisu dla wybranego zdjęcia, lokalizację, w której zdjęcie zostało zrobione i nie tylko.

Poza powyższymi informacjami pod zdjęciem możemy zobaczyć również tą, z której aplikacji na urządzeniu obraz został zapisany, jeśli zdjęcie nie było zrobione za pomocą aparatu. Na powyższym screenie widać, że zdjęcie został zapisane z aplikacji WhatsApp.

Informacje o metadanych działają również jak znacznik organizujący, więc jeśli wybierzecie pokazywaną lokalizację, aplikacja ‌Zdjęcia‌ przefiltruje Waszą bibliotekę zdjęć, aby pokazać inne obrazy zapisane z tej samej aplikacji, co oznacza, że nie musicie przewijać całej rolki aparatu aby takie znaleźć.

Nowa funkcja dodaje kolejną warstwę organizacyjną do zdjęć, umożliwiając, powiedzmy, znalezienie wszystkich obrazów zapisanych w wątkach wiadomości lub konwersacji WhatsApp bez konieczności wchodzenia do samych aplikacji.

‌iOS 15‌ jest dostępny jako wczesna wersja beta dla deweloperów, a publiczna wersja beta ma zostać wydana w przyszłym miesiącu. Oficjalna wersja iOS 15 ma zostać wydana na jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx