niedziela, 3 marca

Twitter zaktualizował swoją oficjalną aplikację iOS, aby umożliwić wszystkim użytkownikom ograniczenie liczby osób, które mogą odpowiadać na ich tweety. Firma od maja testuje funkcję „uczestników rozmowy” z wybranymi użytkownikami, ale wygląda na to, że postanowiła ostatecznie wdrożyć ją szerzej.

Nowa funkcja pojawia się na ekranie tworzenia tweetów w postaci pola nad klawiaturą z napisem „Każdy może odpowiadać”. Kliknięcie w to pole powoduje wyświetlenie trzech opcji umożliwiających wszystkim odpowiadanie na tweet, zezwalanie na odpowiedź tylko osobom, które obserwujemy, lub zezwalanie na udzielanie odpowiedzi tylko osobom, o których wspominamy w tweecie.

„Wszyscy” reprezentują tradycyjny sposób działania Twittera i jest to ustawienie domyślne wybierane dla każdego tweeta, podczas gdy pozostałe dwie opcje ograniczają odpowiedzi. Tweety z ograniczoną liczbą odpowiedzi są oznaczone, a ikona odpowiedzi jest wyszarzona, więc inni wiedzą, że nie mogą odpowiedzieć.

Nawet jeśli odpowiedzi są ograniczone do obserwujących lub osób wymienionych w tweecie, osoby, które nie będą w stanie odpowiedzieć, będą mogły przeglądać, przesyłać dalej, przesyłać dalej z komentarzem i polubić tweety.

Funkcja ta może być potencjalnie wykorzystana do promowania bardziej ukierunkowanych dyskusji na platformie społecznościowej z kilkoma wybranymi użytkownikami.

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że funkcja nie jest dla nich dostępna, pomimo aktualizacji aplikacji Twitter do najnowszej wersji, co sugeruje, że wciąż jest wdrażana.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx