piątek, 24 marca

W listopadzie ubiegłego roku aplikacja Apple TV zadebiutowała na konsolach do gier Xbox, a teraz aplikacja Apple TV na Xboxie zyskuje również wsparcie dla Dolby Vision, oferując widzom ulepszony zakres wysokiej dynamiki w połączeniu z Dolby Atmos zapewniając prawdziwie kinowe wrażenia.

Xbox twierdzi, że aby włączyć Dolby Vision w Apple TV na Xboxie, użytkownicy muszą najpierw posiadać kompatybilny telewizor, który obsługuje wysoki zakres dynamiki. W przypadku zgodnych telewizorów użytkownicy znajdą nowy przełącznik w sekcji „Opcje telewizora i wyświetlania” na karcie ustawień Xbox, aby włączyć Dolby Vision. Ponadto nie wszystkie treści Apple TV będą początkowo obsługiwać Dolby Vision.

Aby zacząć korzystać z telewizora zgodnego z Dolby Vision, musisz mieć włączoną opcję „Zezwalaj na Dolby Vision” i zaznaczyć opcję Ustawienia> Ogólne> Opcje TV i wyświetlania> Tryby wideo na konsoli. Możesz również sprawdzić, czy zawartość jest dostępna w Dolby Vision, wyszukując logo Dolby Vision u dołu strony z opisem filmu/programu w aplikacji Apple TV lub podczas odtwarzania, naciskając przycisk B na kontrolerze.

Aplikacja ‌Apple TV‌, która wcześniej była dostępna tylko na urządzeniach Apple, stopniowo tafia na inne urządzenia takie jak PS4 i wybrane telewizory Smart TV. Jest to część niedawnej strategii firmy Apple, mającej na celu rozszerzenie działalności usługowej na większą liczbę klientów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx