poniedziałek, 15 lipca

Firma Antstream Arcade ogłosiła, że ​​od czwartku 27 czerwca jej oparta na chmurze usługa strumieniowego przesyłania gier będzie dostępna na iPhone’a i iPada. Aplikacja zapewni subskrybentom dostęp do ponad 1300 licencjonowanych gier z różnych konsol retro, w tym Commodore 64, Amiga, Atari 2600, Atari 7800, SEGA Genesis i inne.

Na początku tego roku Apple zaktualizował swoje wytyczne, zezwalając na aplikacje do strumieniowego przesyłania gier w sklepie App Store na całym świecie, umożliwiając oferowanie wybranych gier w ramach jednej aplikacji. Usługi te, takie jak Xbox Cloud Gaming i Nvidia GeForce NOW, były wcześniej dostępne wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki na iPhonie i iPadzie. Antstream Arcade stanie się pierwszą popularną usługą tego typu, która skorzysta ze zmiany zasad.

Podstawową zaletą Antstream Arcade w porównaniu z emulatorami jest to, że nie trzeba wgrywać własnych gier pobranych z Internetu, ale będzie to miało swoją cenę. Usługa będzie kosztować 4,99 USD miesięcznie lub 39,99 USD rocznie, po promocyjnych czasowo cenach 3,99 USD miesięcznie lub 29,99 USD rocznie w momencie premiery. Ponadto Antstream Arcade wymaga połączenia Wi-Fi lub komórkowego do strumieniowego przesyłania gier, a usługa oferuje tylko kilka gier na konsole takie jak NES, SNES, Game Boy i PS1.

Antstream Arcade jest już dostępny na platformach takich jak Android, Windows i Xbox.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx