sobota, 18 maja

Mimo, że ostatnio nie pojawia się zbyt wiele informacji na temat wyczekiwanego telewizora Apple, są tacy którzy wciąż wierzą w jego powstanie.

Jednym z nich jest analityk Jeffries & Co, Peter Misek, który zbierając wskazówki z łańcucha dostaw firmy Apple w Azji zauważył w marcu, że komponenty do zestawu telewizyjnego Apple „zaczynają pojawiać się w małych ilościach”. Misek w swojej nowej notatce badawczej opublikowanej dzisiaj, twierdzi, że telewizory Apple są teraz w „pełnej produkcji”, a Apple rozmawia z operatorami takimi jak AT & T i Verizon, oraz ugruntowanymi dostawcami telewizji kablowej na temat tego produktu.

Wierzymy, że iTV jest w pełnej produkcji. Ostatnie dane z Sharpa, firmy Hon Hai i innych dostawców komponentów do TV to potwierdzają. Również JDSU zauważa, że mają nowego klienta dla swoich modułów sterowania gestami. Wskazali oni, że jest to nowy „salonowy” klient. Wierzymy, że Apple wykorzysta AT & T i Verizon do stworzenia oferty na iTV. Dodatkowo, źródła Wall Street Journal informują, że Apple może również rozważać wersję pudełkową dla operatorów kablowych.

Misek aktualnie prognozuje sprzedaż dwóch milionów telewizorów firmy Apple w czwartym kwartale tego roku ze średnią ceną sprzedaży 1250 dolarów. Zauważa jednak, że Apple może przesunąć premierę tego urządzenia na 2013 rok, przekładając punkt ciężkości na iPada mini, który ma przeciwdziałać staraniom Google, Amazona i Microsoftu o zagarnięcie dużej części rynku tabletów.

Misek zauważa również, że Apple może obawiać się o potencjalny problem z wyświetlaczami od swojego partnera – firmy Sharp, która nadal doświadcza problemów finansowych i wciąż ma obawy przed bankructwem. Partner montażowy Foxconn/Hon Hai już weszli w partnerstwo z Sharpem odkupując 10% udziałów. Hon Hai podobno stara się podnieść swój udział do 20%, renegocjując umowę w świetle kłopotów firmy Sharp. Misek uważa, że Apple może znaleźć się konieczności wsparcia Sharpa z pomocą Hon Hai, biorąc pod uwagę ścisły związek między tymi trzema firmami i istniejące już inwestycje w obiekty firmy Sharp.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx