niedziela, 24 września

iPhone6

Jedną z największych obaw użytkowników smartfonów jest dobry czas pracy baterii. IPhone 5S tylko w niewielkim stopniu poprawił żywotność baterii w stosunku do swoich poprzedników. Wielu użytkowników iPhone’a nadal nie wychodzi z domu na cały dzień bez powerbanków lub ładowarki.

Wszystko to może się jednak zmienić, jeśli wierzyć w nowe przewidywania analityków o iPhone’ie 6 i iPodzie touch, które mają być wykonane z materiałów szafirowych, w których znajdą się ogniwa słoneczne dzięki czemu użytkownicy mogliby ładować swoje urządzenia korzystając z energii słonecznej.

Według analityka Matta Margolisa z Seeking Alpha, Apple, który zainwestował 578 milionów dolarów na umowę z dostawcą materiałów szafirowych, firmą GT Advanced Technogies, może użyć ekranów szafirowych produkowanych w nowym obiekcie w Arizonie. Przywołuje on również niedawny raport tajwańskiego Apple Daily o przygotowaniu 100 prototypów iPhone’a nowej generacji z wyświetlaczami ze szkła szafirowego.

Analityk dodaje, że gigant z Cupertino może dodać ogniwa słoneczne pod wyświetlaczem, aby bezpośrednio zasilać następną generację iPhone’a wykorzystując energię słoneczną. Cytuje także patenty związane z integracją ogniw słonecznych, które zostały przyznane Apple oraz oferty pracy dla osób z taką wiedzą. Analityk wymienia również inne fakty w tym alokację kapitału na zakup laserów do cięcia krawędzi, które również wspierają jego przewidywania.

Byłoby naprawdę rzeczą niesamowitą zobaczyć, że następny iPhone 6 miałby możliwość ładowania się przez światło słoneczne i tym samym rozwiązać problem z ograniczoną żywotnością baterią, z którą wciąż ciężko sobie poradzić.

Szafir jest jednym z najtwardszych materiałów odpornych na zarysowanie co sprawia, że idealne dopasowuje się do iPhone’a. Apple korzysta już szafirowego obiektywu aparatu w iPhone’ie i przycisku Touch ID w iPhone’ie 5S.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx