wtorek, 27 lutego

Pulse-Sensor

Serwis 9to5Mac donosi, że Apple opracowuje nową aplikację, której prawdopodobna premiera ma nastąpić wraz z iOS 8. Jej głównym zadaniem ma być zbieranie i porządkowanie informacji i danych związanych ze zdrowiem użytkowników, w tym statystyki ćwiczeń z nowego koprocesora M7 w iPhone’ie 5S i ewentualnie z innych źródeł np. z teoretycznego zegarka iWatch. 

Healthbook, bo taka ponoć jest jest nazwa, będzie preinstalowaną aplikacją, która może śledzić punkty pomiarowe w tym ciśnienie krwi użytkownika, nawodnienie, tętno i potencjalnie inne statystyki, takie jak poziom glukozy. Może również przypominać użytkownikom o prawidłowym wzięciu leków w określonych godzinach w ciągu dnia.

9to5Mac donosi również, że Apple projektuje nowy iOS 8 z myślą o iWatch, a źródła sugerują, że iWatch i iPhone będą „silnie od siebie  uzależnione” do śledzenia zdrowia. IWatch ma także zawierać możliwości mapowania.

Apple również pracuje nad istotnymi nowymi funkcjami dla swojej aplikacji Mapy, w tym kierunki tranzytowe, choć ta funkcja nadal wymaga sporo pracy i raczej nie pojawi się w iOS 8, twierdzi serwis.

New York Times równolegle poinformował, że kilku dyrektorów Apple spotkało się w zeszłym miesiącu z amerykańską Agencją Żywności i Leków FDA, aby omówić mobilną aplikację medyczną. Jeden z ekspertów powiedział, że spotkanie mogło mieć na celu „uzyskanie informacji na temat oficjalnych regulacji związanych z urządzeniami medycznymi i aplikacjami”.

Oczekuje się, że iOS 8 zostanie zaprezentowany na WWDC w czerwcu, a iWatch – który jak mówi 9to5Mac jest „na dobrej drodze rozwoju” – i nowe modele iPhone’ów pojawią się prawdopodobnie w drugiej połowie roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx