poniedziałek, 27 maja

Rosnąca popularność słuchawek AirPods spowodowała podobno rekordową liczbę podrobionych słuchawek bezprzewodowych przechwytywanych na granicach.

Według Wayne Ma z The Information, w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku finansowego w USA skonfiskowano około 360 000 podrobionych słuchawek bezprzewodowych o wartości detalicznej 62,2 miliona dolarów. Dla porównania, raport twierdzi, że 295 000 podróbek o wartości detalicznej 61,7 mln dolarów zostało skonfiskowanych na granicy USA w całym roku podatkowym 2020.

Amerykańskie służby celne poinformowały The Information, że 80% wszystkich podrabianych produktów przywożonych do USA pochodzi z Chin kontynentalnych lub Hongkongu. Chociaż nie jest jasne, ile przejętych podrobionych słuchawek to AirPods, amerykański urząd celny poinformował, że liczba konfiskat wzrosła o 50% w ciągu ostatnich pięciu lat, ponieważ produkty takie jak słuchawki douszne Apple zyskały popularność.

Wydaje się, że detaliczna wartość podrobionych słuchawek bezprzewodowych skonfiskowanych przez amerykański urząd celna gwałtownie wzrosła po premierze AirPods Pro w październiku 2019 roku.

The Information zbadał podrabiane AirPods Pro sprzedawane w Hongkongu w grudniu, zauważając, że miały oryginalny numer seryjny Apple i były fizycznie nie do odróżnienia od legalnych AirPods Pro, a nawet miały funkcjonalną aktywną redukcję szumów i funkcje trybu kontaktu. Raport twierdzi, że jednym z niewielu sposobów ustalenia, że AirPods były fałszywe, było sprawdzenie ich wersji oprogramowania, które było nieprawidłowe.

Tym samym uważajcie przy zakupach AirPods z niepewnych źródeł czy w okazyjnie niskiej cenie. To na co czasem zbieracie przez dłuższy czas może okazać się z czasem zwykłą podróbką.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx