wtorek, 27 lutego

Popularny klient pocztowy na urządzenia Apple – Sparrow – ogłosił, że został przejęty przez Google. Aplikacja jak na razie pozostanie niezmieniona, ale szczegóły przejęcia nie zostały jeszcze ujawnione.

Google prawdopodobnie wykorzysta utalentowany zespół Sparrow do pracy nad Gmailem, ale może producent Androida potrzebuje pomocy w własnej aplikacji e-mail dla smartfonów i tabletów. Sparrow obiecał nadal wspierać swoją bazę użytkowników.

Na oficjalnej stronie internetowej czytamy:

Z wielką radością informujemy, że Sparrow został przejęty przez Google!

Troszczymy się o to, jak ludzie komunikują się ze sobą i dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu najbardziej intuicyjne i przyjemne doświadczenia w obsłudze maila.

Teraz dołączyliśmy do zespołu Gmaila, aby osiągnąć większą wizję – i myślimy, że możemy osiągnąć więcej z Google.

Chcielibyśmy złożyć specjalne podziękowania dla wszystkich naszych użytkowników, którzy wspierali nas, doradzali nam, dawali bezcenne opinie, które pozwoliły nam zbudować lepszy program pocztowy. Podczas pracy nad nowymi rzeczami w Google, Sparrow będzie nadal dostępny, a użytkownikom zapewnimy pełne wsparcie.

Sparrow jest od dawna uważany był za stabilną alternatywę aplikacji e-mail dla Mac i iOS. Firma zaprezentowała swojego klienta na Mac w wersji beta w październiku 2010 roku, a wersja na iPhone’a została wydana w marcu tego roku. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, twórcy Sparrow dodali wsparcie POP jak i zwiększyli możliwości customizacji.

W e-mailu do swoich użytkowników, Sparrow zapowiedział, że skutecznie wstrzymuje prace nad nowymi funkcjami w swojej aplikacji:

Będziemy nadal umożliwiać korzystanie z naszych istniejących produktów, oraz oferować wsparcie i aktualizacje krytyczne dla naszych użytkowników. Jednak, kiedy będziemy zajęci nowymi projektami w Google, nie planujemy dodawać nowych funkcji dla aplikacji Sparrow.

Wersja Sparrow na iPada była zapowiadana już od kilku miesięcy, ale wygląda na to, że aplikacja nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx