piątek, 12 kwietnia

U2 Songs of Innocence

We wtorek, podczas swojej imprezy medialnej Apple ogłosił, że będzie partnerem rockowej grupy U2 oferując w iTunes nowy album „Songs of Innocence” do 500 milionów klientów za darmo. Jednak jak zawsze znalazła się grupa użytkowników, którzy nie chcą dodanego do ich konta albumu lub w niektórych przypadkach jego automatycznego pobrania. Teraz, Re/code poinformował, że album został pobrany ponad 2 miliony razy zaledwie trzy dni po udostępnieniu.

Jak poinformował Billboard Magazine ruch ten był częścią zaplanowanej na 100 milionów dolarów transakcji między U2, Apple i Universal Music Group. Menedżer grupy U2, Guy Oseary, powiedział w wywiadzie dla magazynu, że umowa między zespołem i Apple jest wynikiem „długoterminowej relacji” chociaż krytycy uważają, że może mieć destrukcyjny wpływ na resztę branży muzycznej.

Umowa jest również bardzo korzystna dla U2 ponieważ ich 17 wcześniejszych albumów trafiło znów do Top 100 albumów w sklepie iTunes. „Songs of Innocence” U2 będzie dostępny do pobrania dla klientów iTunes do połowy października.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx