środa, 27 września

Wersja Edition zegarka Apple Watch z 18-karatowego złota może kosztować nawet około 1200 dolarów, donosi TechCrunch. Strona konsultowała się z „jubilerami zaznajomionymi z materiałem”, które Apple wykorzystuje dla Apple Watch Edition, opierając szacunki na wielkości i wadze urządzenia.

Wszelkie prognozy dotyczące możliwych kosztów w stosunku do złotego Apple Watch są na razie dość szacunkowymi danymi, biorą pod uwagę wciąż nie znane dokładne wymiary urządzenia. Nie jest również jasne, czy Apple Watch jest pozłacany czy wykonany w całości ze złota.

Zgodnie z witryną firmy Apple, 18-karatowe złoto stosowane w Apple Watch Edition zostało spreparowane przez metalurgów spółki „dwa razy odporniejsze od tradycyjnego złota”. Zegarek jest również wyposażony w wyświetlacz z polerowanego szafiru, a plotki sugerują, że złote zegarki pojawią się w specjalnych pudełkach, które mogą być również wykorzystywane do ładowania.

Wczesne plotki o iWatch analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo sugerowały, że urządzenie pojawi się w wielu kolorach i stylach, a niektóre z nich będą kosztować kilka tysięcy dolarów. W zależności od wyceny zegarków Edition, przewidywania Kuo mogą nie być dalekie.

Chociaż Apple zmierza wejść na rynek produktów luksusowych z linią Apple Watch Edition, to firma planuje również zaoferować Apple Watch w kilku innych, tańszych konfiguracjach. Apple Watch Sport, na przykład, jest pozbawiony szafirowego wyświetlacza na rzecz wyświetlacza ze szkła Ion-X i lekkiej aluminiowej obudowy, co czyni go o wiele bardziej przystępnym. Według Apple, cena zegarków rozpocznie się od 349 dolarów, a ich sprzedaż ruszy na początku roku 2015.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx