sobota, 28 stycznia

iTunes logo

W lutym szef iTunes Eddy Cue obiecał nową wersję iTunes wraz z premierą OS X 10.11.4. Miała ona posiadać prostszą konstrukcję, która sprawiłaby, że Apple Music byłby łatwiejszy w użyciu. Zmiana ta jednak nie została uwzględniona w OS X 10.11.4 i została opóźniona, ale w sieci pojawiły się właśnie screeny z nadchodzącej aktualizacji iTunes 12.4, dając nam pogląd na zmiany, jakie Apple planuje wprowadzić w niedalekiej przyszłości.

itunes124-800x396

Przeprojektowany pasek mediów zostanie wykorzystany do przełączania się pomiędzy muzyką, programami telewizyjnymi, filmami i innymi treściami, zastępując istniejące ikony nawigacyjne. Podobnie jak w bieżącym menu, nowe menu jest konfigurowalne, więc sekcje iTunes, które nie są wykorzystywane mogą być ukryte. Przyciski „do przodu” i „do tyłu” służą również do poruszania się pomiędzy różnymi sekcjami.

itunesnavigation-800x527

Zostanie dodany także stały pasek boczny znajdujący się po lewej stronie aplikacji, który ułatwi dostęp do różnych części bibliotek iTunes jak konkretnych utworów lub albumów. Pasek boczny, podobnie jak pasek menu, można edytować, aby wyświetlić żądane treści, a utwory można przeciągać i upuszczać do listy odtwarzania.

itunesmainscreen-800x527

Menu w iTunes 12.4 będzie uproszczone, aby było łatwiejsze w użyciu, a dostępną zawartość w Bibliotece można dostosować za pomocą przeprojektowanego menu Widok. Menu będzie „łatwiejsze w obsłudze” i wzbogacone o nowe opcje nawigacji.

itunesmenus

Miniodtwarzacz również uzyska pewne drobne zmiany w wyglądzie, z przejście do następnego polecanego utworu będzie przeniesione na prawą stronę odtwarzacza, gdzie jest bardziej widoczne.

itunesupnext2-800x202

Nie jest jasne, kiedy Apple zadebiutuje nową wersją iTunes 12.4, ale mówi się, że powinno to nastąpić w ciągu w ciągu najbliższych kilku tygodni, umieszczając datę premiery pod koniec maja lub na początku czerwca.

Plotki sugerują, że Apple planuje wprowadzić znaczące zmiany do Apple Music w aplikacji iOS na iOS 10, a dodatkowe zmiany mogą być również dodane do iTunes w OS X 10.12 w celu odzwierciedlenia zmian wprowadzanych w iOS 10.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx