sobota, 20 kwietnia

Już w lipcu 2005 roku aktorka Susan Bennett, weteranka wśród kobiet udzielających głosu w filmach dostała kolejną rolę – rola była bardzo znana ale tajemnicza – polegała na pracy po 4 godziny dziennie, codziennie przez cały miesiąc i nagrywaniu różnych zwrotów i słów.

Sama niewiele wiedziała po co, ale w rzeczywistości nagrywała głos Siri. Głos, który ostatecznie jest słyszalny codziennie przez miliony Amerykanów i nie tylko na swoich iPhone’ach 6 lat później.

Nagranie dokonane było prawie dwa lata przed pierwszym iPhone’em. A Siri nie ukazało się aż do 2011 roku kiedy to zostało dołączone do iPhone’a 4S. Susan Bennett ujawnia w wideo nagranym przez CNN, jak to po raz pierwszy okazało się, że stała się głosem iPhone’a.

Historia tego jak Bennett stała się tym charakterystycznym głosem rozpoczęła się w 2005 roku. ScanSoft, producent oprogramowania, szukał głosu dla nowego projektu. Dotarł do GM Voices, podmiejskiej spółki w Atlancie, która nagrywała głosy dla niszowych zautomatyzowanych technologii głosowych. Bennett, zaufany talent, który zrobił dużo dla GM Voices była jedną z dostępnych opcji. Firmie ScanSoft spodobało się to co usłyszeli, a w czerwcu 2005 r. Bennett podpisała umowę oferując swój głos do nagrań, które miały być wykorzystane w bazie danych do skonstruowania mowy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx