piątek, 14 czerwca

Adobe testuje obecnie nową aplikację do tworzenia prezentacji na iPadzie podobną funkcjami do programu PowerPoint i Keynote. Projekt jest obecnie nazywany Ginger. Choć szczegóły dotyczące aplikacji są skąpe, to wiadomo że zawiera ona funkcje, takie jak nagrywanie narracji głosowej, szeroki wybór czcionek, kolorów i efektów ruchu oraz usprawnione animacje oraz możliwość udostępniania do sieci społecznościowych. Adobe mówi, że aplikacja jest w fazie beta,  ale jeszcze potwierdzi, czy aplikacja będzie kiedykolwiek publicznie wydana.

Na ministronie Ginger możemy zobaczyć kilka demo prezentacji jakie aplikacja może utworzyć. Przykładowa prezentacja poniżej.

 Jak widać na zrzucie ekranu na górnym zdjęciu, wydaje się, że aplikacja nie stara się być zamiennikiem dla tradycyjnych aplikacji do prezentacji, ale zdecydowanie z nimi konkuruje. Przypuszczalnie, Adobe stara się uniknąć złożoności poprzez ograniczenie użytkowników do jednego formatu prezentacji, tak aby aplikacja była prosta i intuicyjna w obsłudze.

Microsoft podobno wypuści PowerPointa na iPada w przyszłym roku, a Apple ma ogłosić nową wersję pakietu iWork dla iOS i Mac do końca roku. Mimo to, Ginger może łatwo wykroić kawałek rynku dla siebie, skupiając się na swoim stylu, a nie emulacji aplikacji desktopowych do prezentacji co odróżni ich od obecnych na rynku graczy.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx