czwartek, 18 lipca

Na swojej dorocznej konferencji Adobe Max firma Adobe ogłosiła plany wprowadzenia pełnej wersji Photoshopa na iPada w 2019 roku.

Program Photoshop CC na iPada będzie wyposażony w ulepszony interfejs zaprojektowany specjalnie pod kątem obsługi dotykowej, ale przyniesie moc i funkcjonalność, do której ludzie są przyzwyczajeni na komputerze stacjonarnym.

 

Użytkownicy Photoshopa będą mogli otwierać i edytować natywne pliki PSD bezpośrednio na iPadzie przy użyciu standardowych narzędzi do edycji obrazu Photoshop, w tym obsługi warstw. Program Photoshop na iPadzie będzie wyglądał podobnie do Photoshopa w wersji na komputery stacjonarne, z tymi samymi opcjami paska narzędzi.

Wersja aplikacji na iPada pozwoli na bezproblemowe przeniesienie projektów rozpoczętych na iPadzie na komputer i odwrotnie. Według Adobe, Photoshop na iPada używa tej samej bazy kodowej, co jej odpowiednik na komputery stacjonarne bez żadnych kompromisów pod względem mocy, wydajności lub edycji wyników.

Na fonferencji firma Adobe zaprezentowała również projekt Gemini, nową wieloplatformową aplikację do rysowania, która pojawi się na iPadzie w 2019 roku. Projekt Gemini został stworzony w celu uproszczenia procedur związanych z rysowaniem i malowaniem przy pomocy prostej obsługi wielu urządzeń.

Nowa aplikacja łączy pędzle rastrowe, wektorowe i dynamiczne w jednym, idealnym do rysowania, a treści tworzone za pomocą programu Project Gemini będą synchronizowane z programem Photoshop.

Projekt Gemini będzie dostępny najpierw na iPadzie, ale Adobe planuje w przyszłości rozszerzyć go na inne urządzenia. Dodatkowe informacje na temat programu Photoshop CC na iPada i Project Gemini można znaleźć na stronie Adobe.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx