poniedziałek, 6 lutego

Apple przekazał 1000 zegarków Apple Watch do nowego badania, które ma na celu śledzenie zmian biologicznych u osób z zaburzeniami odżywiania.

Uniwersytet medyczny w Północnej Karolinie przeprowadzi badanie, które nazywa się BEGIN (Binge Eating Genetics Initiative), aby lepiej zrozumieć zaburzenia przejadania się kiedy ludzie spożywają duże ilości żywności w niekontrolowany sposób w krótkim czasie.

Ludzie, którzy oczyszczają się lub angażują się w nadmierne ćwiczenia po objadaniu się, są zwykle diagnozowani jako osoby z bulimią. W badaniu weźmie udział 1000 uczestników w wieku 18 lat lub starszych, którzy mają doświadczenie z zaburzeniami objadania lub bulimią.

Każdy uczestnik, dzięki uprzejmości firmy Apple,  otrzyma bezpłatny zegarek Apple Watch, dzięki czemu naukowcy będą mogli monitorować częstość akcji serca, aby sprawdzić, czy są jakieś skoki przed epizodami objadania się.

Zarejestrowani uczestnicy zarejestrują się również w aplikacji o nazwie Recovery Record, która rejestruje myśli i uczucia, a następnie udostępnią ją pracownikowi służby zdrowia przed sesją. Ponadto uczestnicy otrzymają testy do analizy ich genetyki i bakterii cielesnych, dzięki którym naukowcy będą mogli lepiej zrozumieć przyczyny choroby.

Ostatecznie naukowcy mają nadzieję, że zgromadzone dane pomogą im przewidzieć epizody objadania się przed ich wystąpieniem. W idealnym przypadku mogłoby to doprowadzić do dalszych badań, w których uczestnicy otrzymywaliby pewien rodzaj alarmu, gdy byliby narażeni na ryzyko objadania się.

Według National Association of Anorexia Nervosa and Associated Disorders, co najmniej 30 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi na zaburzenie odżywiania, ale dziedzina badań pozostaje niedofinansowana.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx