piątek, 19 lipca

Firma Apple ogłosiła dziś wprowadzenie programu wymiany baterii w 15-calowych MacBookach Pro z wyświetlaczem Retina sprzedawanych od września 2015 roku do lutego 2017 roku z powodu problemów z akumulatorem. Dotknięte problemem baterie mogą się przegrzewać i stwarzać zagrożenie pożarowe.

Klienci proszeni są o zaprzestanie z korzystania z uszkodzonych komputerów MacBook Pro do czasu, aż będą mogli podjąć kroki w celu wymiany baterii zgodnie z instrukcjami Apple. Apple twierdzi, że jednostki wymagające wymiany można zidentyfikować, wprowadzając numer seryjny komputera Mac na stronie programu.

Program wymiany dotyczy tylko 15-calowego MacBooka Pro z 2015 roku i nie ma wpływu na późniejsze modele wydane w 2016 roku i później. Osoby posiadające 15-calowe urządzenia z 2015 roku są proszone o znalezienie autoryzowanego serwisu Apple, umówienie się na spotkanie lub skontaktowanie się z personelem pomocy technicznej Apple w celu umówienia naprawy drogą pocztową.

Apple ostrzega, że MacBook Pro zostanie wysłany do centrum napraw Apple, a usługa ta może potrwać od jednego do dwóch tygodni. Baterie zostaną wymienione bezpłatnie.

Wcześniej w tym roku pojawił się film prezentujący MacBooka Pro, który zapalił się i stanął w dymie. Urządzenie, o którym mowa to właśnie MacBook Pro 2015 z 15-calowym wyświetlaczem Retina i potencjalnie może być powiązany z wprowadzeniem programu.

Biorąc pod uwagę, że dotkniętym problemem 15-calowym modelom MacBooka Pro grozi przegrzanie i pożar, osoby posiadające takie urządzenia wymagające wymiany baterii powinny odwiedzić autoryzowanego sprzedawce Apple lub skontaktować się ze wsparciem Apple przed kontynuowaniem korzystania z komputera.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx