czwartek, 18 lipca

Niedawna ankieta pokazała, że iPhone jest nadal najpopularniejszym smartfonem wśród amerykańskich nastolatków.

Rekordowe 83 procent amerykańskich nastolatków posiada iPhone’a wynika z półrocznego badania przeprowadzonego przez bank inwestycyjny Piper Jaffray wśród około 8 000 uczniów szkół średnich. Respondenci stanowili w przybliżeniu 54 procent mężczyzn i 46 procent kobiet ze średnią wieku 16,3 lat.

Tymczasem 86 procent nastolatków w USA spodziewa się, że ich następnym smartfonem będzie iPhone, co jest zgodne z najwyższymi wynikami na jesieni 2018 roku. Wskaźnik ten stale rośnie na korzyść Apple na przestrzeni lat, wzrastając z 75 procent wiosną 2016 roku.

Popularność iPhone’a wśród nastolatków to dobry znak dla Apple, ponieważ wielu z nich może dalej trzymać się iPhone’a jako dorosły. Nastolatki również w młodym wieku zostają zamknięte w ekosystemie Apple, przyzwyczajając się do usług takich jak iMessage, Apple Music i iCloud, a także akcesoriów takich jak AirPods i Apple Watch.

Badanie wykazało, że 27 procent amerykańskich nastolatków posiada smartwatcha, podczas gdy 22 procent respondentów planuje zakup Apple Watch w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Dla porównania, 20 procent nastolatków stwierdziło, że planuje zakup Apple Watch w ciągu najbliższych sześciu miesięcy w badaniu sprzed roku.

Piper Jaffray podzielił swoją ankietę na dwie odrębne grupy dochodów: „wyższe dochody” z dochodami gospodarstwa domowego zbliżonymi do 100 tys dolarów rocznie i „średni dochód” z dochodami gospodarstwa domowego zbliżonymi do 55 tys dolarów rocznie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] ale warto pamiętać, że większość tych respondentów pochodzi z rodzin o wyższych dochodach. W ubiegłym roku 83 procent ankietowanych nastolatków posiadało iPhone’a, a 86 procent planowało jego […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx