poniedziałek, 22 kwietnia

Jak podaje Apple, nowy, 16-calowy MacBook Pro z chipem M1 Max będzie wyposażony w nowy tryb High Power, który zapewni intensywne, ciągłe obciążenie do zadań tego wymagających.

Podczas testów macOS Monterey odkryto odniesienia do „trybu Wysokiej Mocy”, a teraz mamy już oficjalne potwierdzenie, że ta funkcja będzie rzeczywiście dostępna w najwyższych konfiguracjach nowego komputera.

Nowe ustawienie jest przeciwieństwem „Trybu niskiego zużycia energii”, którego celem jest zmniejszenie wydajności systemu w celu wydłużenia żywotności baterii. Nowy tryb będzie dostępny tylko na 16-calowym MacBooku Pro z chipem M1 Max, a nie będzie go w 14-calowym modelu lub modelach z M1 Pro.

Tekst w wersji beta systemu macOS Monterey brzmi: „Twój Mac zoptymalizuje wydajność, aby lepiej obsługiwać zadania wymagające dużej ilości zasobów. Może to skutkować głośniejszym hałasem wentylatora”. Nowy tryb prawdopodobnie nie będzie używany w rodzinnych, typowych pracach, ale może być użyty, gdy użytkownicy zechcą renderować większe pliki lub wykonać intensywne zadania graficzne, które wymagają dodatkowego zwiększenia wydajności.

Nowe 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro mają ulepszoną architekturę termiczną, ale Apple twierdzi, że nowe i ulepszone wentylatory prawdopodobnie nie będą używane przez większość użytkowników w codziennym użytkowaniu. Wyniki Geekbench najnowszego, topowego chipu M1 Max pokazują, że jest on ponad 3 razy szybszy niż układ M1 w MacBooku Pro w zadaniach GPU. Przy wydajności wielordzeniowej M1 Max jest do 2 razy szybszy niż M1.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx