piątek, 12 kwietnia

Zgodnie z oczekiwaniami, YouTubowy kanał Max Tech potwierdził, że 15-calowy MacBook Air z pamięcią 256 GB jest wyposażony w pojedynczy układ NAND. Powoduje to, że model 256 GB będzie miał wolniejsze prędkości odczytu i zapisu SSD w porównaniu z modelami 512 GB, 1 TB i 2 TB, które mają wiele układów NAND zapewniających większe prędkości.

Modele 256 GB najnowszego 13-calowego MacBooka Air, 13-calowego MacBooka Pro i Maca mini również mają pojedynczy układ NAND, a wyniki testów porównawczych wykazały zmniejszenie prędkości SSD od 30% do 50% w porównaniu z modelami poprzedniej generacji. Apple wcześniej używał dwóch kości 128 GB dla komputerów Mac z pojemnością 256 GB, ale w nowszych modelach przeszedł na jedną kość 256 GB.

Niższe prędkości dysków SSD mogą wpływać na zadania, takie jak przesyłanie plików na dysk zewnętrzny, a także lekko pogorszyć ogólną wydajność systemu podczas dużych obciążeń. Wynika to faktu, że komputery Mac tymczasowo wykorzystują miejsce na dysku SSD jako pamięć wirtualną, gdy fizyczna pamięć RAM jest w pełni wykorzystana. Nie mniej przeciętny klient kupujący podstawowego 15-calowego MacBooka Air raczej nie zauważy niższych prędkości. Klienci, którzy potrzebują najszybszej prędkości, powinni skonfigurować swojego 15-calowego MacBooka Air z co najmniej 512 GB pamięci za dopłatą 1200 złotych w stosunku do modelu 256 GB.

Sprzedaż 15-calowego MacBooka Air ruszyła od wczoraj. Laptop ma ten sam czip M2 i ogólną konstrukcję, co model 13-calowy, z dwoma nowymi kluczowymi funkcjami w postaci większego wyświetlacza i dwóch dodatkowych głośników. Ceny modelu 15-calowego zaczynają się od 7299 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx