niedziela, 23 czerwca

MacBook Air Retina

Na podstawie źródeł pochodzących bezpośrednio z Apple, które dostarczyły pogłębionych informacji na temat zapowiadanego od dawna 12-calowego MacBooka Air Retina, a także interpretacji designerów serwis 9to5Mac zaprezentował pierwsze bliskie spojrzenie na nowe urządzenie Apple, które może być największym krokiem w komputerach Mac od czasu wprowadzenia MacBook’a Pro Retina w roku 2012.

Jak opisywano we wcześniejszych plotkach, nowy MacBook Air będzie wielkością zbliżony do obecnego 11-calowego modelu, ale ma posiadać 12 calowy wyświetlacz zamocowany wewnątrz wąskich ramek. Klawiatura urządzenia ma się także rozciągać od krawędzi do krawędzi, a głośniki mają zostać przeniesione powyżej klawiatury.

keyboardspacing-copy

W ramach starań firmy Apple o zmniejszenie grubości MacBook’a Air, nowy 12-calowy model pozbawiony będzie niemal wszystkich portów obecnie znajdujących się w komputerze, w tym zwykłych portów USB i załącza MagSafe. Zamiast tego, po bokach urządzenia znajdować się będzie tylko wyjście słuchawkowe, parę mikrofonów oraz port USB typu C, który ma pełnić zarówno funkcję złącza jak i ładowania.

profilecompare-copy

profilel-r-copy

silvergray-copy-1

Oczekuje Się, że nowy MacBook Air Retina ma pracować na najnowszym procesorze Broadwell w celu umożliwienia jego cienkiej konstrukcji bez wentylatora i być może ukaże się w kilku wariantach kolorystycznych, nawiązując do obecnych iPhone’ów i iPadów. Urządzenie może trafić do produkcji nawet już w tym miesiącu, choć nie jest jasne czy Apple będzie czekał na jego premierę podczas swojej Worldwide Developers Conference w czerwcu, czy zaprezentuje urządzenie wcześniej w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx