sobota, 25 czerwca

Apple ogłosiło dzisiaj, że aplikacje dostępne w Mac App Store zostały pobrane już 100 milionów razy. Informacja ta jest tym bardziej imponująca, że sklep ten jest czynny od niespełna jednego roku.

„W ciągu zaledwie trzech lat App Store zmienił sposób patrzenia ludzi na rynek aplikacji mobilnych, a teraz Mac App Store zmienia sposób tradycyjnego patrzenia na rynek oprogramowania”, powiedział Philip Schiller, wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu. „Z ponad 100 mln pobranych plików w mniej niż rok, Mac App Store jest największym i najszybciej rozwijającym się sklepem z oprogramowaniem komputerowym na świecie.”

Tempo rozwoju Mac App Store jest blednie porównywane do tego z App Store dla iOS, które z łatwością przekroczyło 100 milionów pobranych plików w mniej niż trzy miesiące. Wpływa na to mniejsza baza użytkowników, mniejsza biblioteka aplikacji, droższa średnia cena no i a fakt, że Mac App Store nie jest wyłączną platformą dystrybucji oprogramowania dla OS X. Daltego też nie jest zaskoczeniem, że Mac App Store rośnie wolniej niż jego odpowiednik na iOS.

Apple ciężko pracował nad zmianą dystrybucji aplikacji Mac do Mac App Store, przenosząc do sklepu większość własnego oprogramowania, w tym OS X Lion i w wielu przypadkach poważnie ograniczając dostępność wersji pudełkowej swojego oprogramowania. Mac App Store wciąż stara się pozyskać największych deweloperów z ich sztandarowymi produktami, takich jak Microsoft i Adobe. Nie są one jeszcze w pełni dostępne w sklepie, choć Adobe oferuje kilka aplikacji, w tym Photoshop Elements za pośrednictwem Mac App Store. Microsoft również pracuje nad tym by przynieść Office dla Mac do sklepu online Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx