poniedziałek, 17 czerwca

Zgodnie z testami smartfonów przeprowadzonymi przez The Washington Post, ogólna żywotność baterii smartfonów może się zmniejszać ze względu na rosnące zapotrzebowanie, jakie nowe technologie stawiają przed akumulatorami litowo-jonowymi.

W serii testów trwałości baterii, w których wiele modeli smartfonów z ostatnich kilku lat zostało ustawionych na taką samą jasność i zmuszonych do przeładowywania tych samych witryn, nowsze smartfony nie były w stanie działać tak długo, jak starsze urządzenia.

Jeśli chodzi o iPhone’a, to na przykład iPhone XS rozładował się średnio 21 minut wcześniej niż iPhone X poprzedniej generacji. Wpływ czasu życia baterii był najbardziej widoczny w Google Pixel 3, który działał półtorej godziny krócej niż Pixel 2.

Według The Washington Post, iPhone XR, który używa wyświetlacza LCD zamiast wyświetlacza OLED, był godnym uwagi wyjątkiem, dobrze spisującym się w testach żywotności baterii. IPhone XR ma najdłuższą żywotność baterii ze wszystkich iPhone’ów z 25 godzinami rozmów, 15 godzinami korzystania z Internetu, 16 godzinami odtwarzania wideo i 65 godzinami odtwarzania dźwięku. Wytrzymał on najdłużej w testach baterii, pokonując Pixel 3XL, Samsunga Galaxy Note 9 i iPhone’a XS Max.

Nadim Maluf, CEO firmy Qnovo zajmującej się optymalizacją baterii, powiedział The Washington Post, że baterie poprawiają się o około 5 procent rocznie, ale zużycie energii w smartfonie rośnie szybciej.

Washington Post konsultował się z innymi stronami technologicznymi, takimi jak Tom’s Guide i CNET, i doszedł do wniosku, że wyświetlacze OLED o wysokiej rozdzielczości i łączność komórkowa to główne czynniki wpływające na żywotność baterii.

Zmniejszanie jasności wyświetlacza i korzystanie z sieci Wi-Fi, gdy to możliwe, dwie dobrze znane techniki oszczędzania baterii, są jednymi z zaleceń strony, aby wydobyć więcej energii ze smartfona.

Test żywotności baterii w serwisie Washington Post skupiał się na wyświetlaniu, ale inne testy czasu pracy na baterii, takie jak przeprowadzone przez Consumer Reports przy użyciu komputera, który otwiera aplikacje, miały inne wyniki, a iPhone XS pokonał iPhone X z powodu ulepszeń, które Apple zrobił z procesorem.

Jak mówi strona, różnice w żywotności baterii spowodowane różnymi testami i różnymi rzeczywistymi sposobami użytkowania mogą utrudnić stwierdzenie, czy ogólna żywotność baterii zwiększa się, czy maleje z upływem czasu.

Maluf uważa, że konsumenci powinni „zacząć przygotowywać się na kompromis”, decydując się na smartfony z coraz większymi bateriami, co powoduje że są większe i cięższe czy nieco gorszymi technologiami, takimi jak wyświetlacz LCD w telefonie iPhone XR.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx