niedziela, 26 maja

Apple złożył w tym tygodniu wymagane w stanie Kalifornia powiadomienie, potwierdzając plany stałych zwolnień ponad 600 pracowników. Zgodnie z prawem kalifornijskim, pracodawcy muszą powiadomić pracowników i przedstawicieli stanu z 60-dniowym wyprzedzeniem przed zwolnieniami grupowymi.

Zwolnieni pracownicy znajdują się w kilku budynkach zajmowanych przez Apple w Santa Clara w Kalifornii, w pobliżu głównej siedziby firmy w Cupertino. Kilka z tych lokalizacji było wcześniej powiązanych z rozwojem Apple Car, więc prawdopodobne jest, że zwolnienia te są związane z decyzją Apple o wstrzymaniu prac nad projektem samochodu.

Apple oficjalnie zakończył prace nad Apple Car w marcu. Około 2000 pracowników pracujących nad samochodem Apple zostało wówczas poinformowanych o zakończeniu projektu, a firma rozpoczęła proces przenoszenia niektórych z nich do pracy nad sztuczną inteligencją pod kierownictwem Johna Giannandrei i do innych odpowiednich działów.

Inni pracownicy otrzymali 90 dni na aplikowanie o wolne stanowiska w firmie, ale Apple zatrudniał podczas pracy nad Apple Car inżynierów sprzętu i projektantów samochodów, a ich umiejętności mogły nie być przydatne w innych projektach.

Apple również niedawno zakończył prace nad wewnętrznymi wyświetlaczami microLED, więc część zwolnień może być również związana z decyzją o zaprzestaniu tych prac.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx