wtorek, 27 lutego

EarPods Lightning

Na chińskim mikroblogu Weibo, a następnie na francuskiej stronie NWE pojawiła się seria zdjęć, które pozwalają się bliżej przyjrzeć prawdopodobnym słuchawkom EarPods wyposażonym w złącze Lightning. Nie można jednak po zdjęciach w pełni odróżnić, czy są to oficjalne słuchawki Apple czy też po prostu chińskie podróbki.

266630

Oczekuje się, że Apple usunie gniazdo słuchawkowe 3,5 mm w serii iPhone’ów 7, a wiele plotek sugeruje, że Apple wypuści nowe słuchawki EarPods ze złączem Lightning. Słuchawki, poza tym że nie mają gniazda słuchawkowego 3,5 mm, wyglądają niemal identycznie jak obowiązujące EarPods.

266624

266621

266633

Jedną z dostrzegalnych w nich różnic jest większa obudowa z tworzywa sztucznego wokół złącza Lightning w porównaniu do 3,5 mm jacka w obecnych słuchawkach EarPods. Jednak przejście na Lightning najprawdopodobniej oznacza, że EarPods zostaną wyposażone w konwerter DAC, lub konwerter digital-to-audio, który musi być gdzieś wbudowany.

Chociaż zdjęcia te mogą w łatwy sposób być fałszywe, to zmiana na złącze Lightning w EarPods ma sens biorąc pod uwagę plotki o wycofaniu gniazda słuchawkowego. Apple może również wypuścić przejściówkę umożliwiającą podłączenie tradycyjnych słuchawek przewodowych (lub też jak w moim przypadku do zestawu audio w samochodzie) ze standardowym gniazdem 3,5 mm. W rezerwie pozostaje oczywiście podłączenie bezprzewodowe przez Bluetooth, które nadal będzie obsługiwane.

Dokładne przyczyny zrezygnowania przez Apple z gniazda słuchawkowego 3,5 mm nie są znane, ale plotki sugerują, że iPhone może w końcu otrzymać ładowanie bezprzewodowe w roku 2017. Oczekuje się, że iPhone 7 będzie też około 1 mm cieńszy i będzie posiadać większą wodoodporność w porównaniu do iPhone’a 6S.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx