czwartek, 30 czerwca

273442-1920

MacOS Sierra 10.12.1, wydany wczoraj, zawiera ukryte zdjęcia Apple Pay które przedstawiają zupełnie nowego MacBooka Pro z panelem dotykowym OLED, którego prezentacja ma być ogłoszona przez Apple w czwartek, 27 października.

Oprócz potwierdzenia, że taki produkt jest gotowy, zdjęcia dają nam pierwszą pełną okazję przyjrzenia się przeprojektowanemu MacBook’owi Pro wyprzedzając jego prezentację. Panel dotykowy OLED znajduje się w górnej części klawiatury, gdzie normalnie umieszczone są klawisze funkcyjne i bardzo wyraźnie wspiera Touch ID przy korzystaniu z Apple Pay.

273445-1920

Jak mówiły plotki panel dotykowy, który może być nazywany „Magic Toolbar,” jest kontekstowy, zmieniając się w oparciu o to, co jest na ekranie. Na zdjęciu przedstawiony jest moment płatności Apple Pay, pytając klienta o potwierdzenie zakupu z palcem na panelu. Wydaje się, że Touch ID jest wbudowany w niemal niewidoczny przycisku zasilania znajdujący się obok wyświetlacza.

Oprócz panelu dotykowego OLED, nowy MacBook Pro jest podobny w konstrukcji do istniejących modeli. Wygląda na to, że na zdjęciach już używany 13-calowy MacBook Pro, co sugeruje, że urządzenie zyska głośniki umieszczone z boku klawiatury.

Grubości nie można określić na podstawie położenia MacBooka Pro na zdjęciach, ale plotki sugerują, że nowa maszyna jest cieńsza i lżejsza od dotychczasowych modeli. Na zdjęciach widać przekonstruowany zawias, co sugeruje, że w istocie jest on dość dużo cieńszy. Ponadto widoczne są znacznie bardziej płaskie klawisze, podobne w konstrukcji do klawiszy MacBooka Retina, które wykorzystują nowy mechanizm motyla.

Porty również nie są widoczne, ale w oparciu o ostatnie wycieki części, oczekuje się pojawienia czterech portów USB-C i gniazda słuchawkowego, eliminując port HDMI, port MagSafe oraz gniazdo kart SD.

Apple ma ogłosić nowego MacBooka Pro w czwartek, 27 października o godzinie 19:00 czasu polskiego. Oczekuje się również nowego modelu MacBooka Air, a możliwe że również nowych komputerów iMac.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx