niedziela, 14 lipca

Czy posiadacie jeszcze pierwszą lub grugą generację iPoda Touch lub iPhone’a 2G/3G? Jeśli tak, to prawdopodobnie chcielibyście też móc skorzystać ze wszystkich funkcji jakie daje iOS 5: wielozadaniowości, przypomnień, iCloud itd. Dotychczas nie było to jednak możliwe. Aż do dziś.

Dzięki Whited00r, możecie uzyskać najlepsze cechy iOS 5 na starym iPodzie Touch lub iPhone’ie 3G i nie wymaga to jailbreaka.

Jak to działa? Whited00r Dev Team zbudowanł niestandardową wersję oficjalnego iOS 5, specjalnie przygotowaną pod rodzinę urządzeń ARM6: iPhone 2G i 3G oraz iPod Touch 1G i 2G. Wystarczy pobrać plik ipsw i zainstalować go na urządzeniu za pomocą iTunes, podobnie jak regularnie aktualizowane oprogramowanie. Instrukcja instalacji podana jest tutaj. To banalnie proste.

Gdy urządzenie zostanie przywrócone za pomocą WhiteD00r 5.1, będziecie posiadać większość najlepszych funkcji iOS 5, w tym wielozadaniowość, foldery, kiosk z prasą.

Niestety, jest pewien minus. Wersja ta nie posiada Centrum Powiadomień oraz traci się dostęp do App Store z telefonu. Można nadal pobierać, kupować, ściągać i instalować aplikacje poprzez iTunes.

Nie próbowaliśmy Whited00r osobiście – gdyż nie mamy żadnych urządzeń iOS na których moglibyśmy przeprowadzić testy. Jednak wygląda na to, że to prawda a fora pełne są zadowolonych użytkowników. Jeśli masz starego iPoda Touch lub iPhone’a i zechcecie spróbować opisanego sposobu napiszcie w komentarzu swoje wrażenia.

Whited00r możecie pobrać tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jo
Jo
11 lat temu

zainstalowałam ipsw ale nie mogę odtworzyć urządzenia, wyskakuje błąd 1604. miał ktoś podobny problem?

Bartek Grunwald
Bartek Grunwald
Reply to  Jo
11 lat temu

https://helpgsm.pl/jak-naprawic-blad-1604-w-itunes.html

Ja miałem i mi ten sposób zadziałał

Bro
Bro
11 lat temu

Pomocy!
Wgrałem iREB’a i wykonywałem instrukcje jak należy. Jednak kiedy odtwarzałem oprogramowanie (iOS 5) pasek w iPodzie wczytywał mi się PRAWIE do końca i zatrzymywał się. Następnie po jakimś momencie iPod się wyłącza i w iTunes pojawia się komunikat, że program wykrył iPod’a w stanie awaryjnym i znowu muszę go odtwarzać…
Może jest to spowodowane tym, że mam iTunes 11, a iREB wymaga 10 ?
Proszę o pomoc i ewentualne linki do pobrania starszej wersji iTunies.

AppleWorld
Admin
Reply to  Bro
11 lat temu

I dokładnie to może być wersja iTunes. Każda kolejna pisana jest pod nowszy iOS. Tu masz link do wersji 10: https://www.dobreprogramy.pl/iTunes-10.2.2-z-poprawiona-synchronizacja,Aktualnosc,24508.html

cvg
cvg
Reply to  Bro
11 lat temu

mi poszło na najnowszym tzn. 11.0.4.4

Brox
Brox
11 lat temu

Pomocy!

Wchodze na itunes i niechce mi się auktalizować pisze że opragmowanie nie jest zgodne z tym urządzeniem

6
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx