środa, 10 sierpnia

YouTube wprowadza nową funkcję Chapters na urządzenia mobilne i do wersji na przeglądarkach, która powinna sprawić, że przeszukiwanie długich filmów wideo będzie mniej denerwujące.

Jedną z frustrujących rzeczy na YouTubie jest wertowanie długich filmów oraz zatrzymywanie i rozpoczynanie odtwarzania w celu znalezienia interesującego nas fragmentu treści. Do tej pory użytkownicy musieli polegać na YouTuberach dodających listę znaczników czasu w swoich opisach filmów, aby pomóc widzom w ich przeszukiwaniu.

Ale funkcja rozdziałów na YouTubie ma na celu wyeliminowanie problemów, umożliwiając twórcom treści umieszczanie znaczników czasu bezpośrednio na pasku postępu wideo. Teraz, gdy przewijasz do przodu za pomocą paska, opis tematu pojawia się bezpośrednio pod miniaturą, dzięki czemu można szybko przejść do interesującego Was fragmentu.

 

Aby dodać etykiety identyfikacyjne, twórcy muszą tylko wpisać odpowiednie znaczniki czasu w opisie filmu podczas przesyłania. Aby funkcja działała, filmy muszą mieć co najmniej trzy rozdziały po 10 sekund lub dłużej, a pierwszy rozdział musi rozpoczynać się o godzinie 0:00.

YouTube eksperymentuje z tą funkcją od jakiegoś czasu, więc niektórzy użytkownicy mogli ją już zobaczyć, ale obecnie jest ona wdrażana na całym świecie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx