środa, 19 czerwca

Firma Apple kupiła ostatnio licencje na kilka nowych czcionek w macOS Catalina. Biorąc pod uwagę, że są one opcjonalne do pobrania możecie nawet nie wiedzieć jak uzyskać do nich dostęp za darmo.

Jak zauważa Typography.Guru, nowe czcionki systemowe zostały zakupione z wielu studiów projektowych w tym Commercial Type, Klim Type Foundry i Mark Simonson Studio. Aby wyświetlić i zainstalować opcjonalne czcionki, wykonajcie poniższe kroki.

Instalowanie czcionek macOS Catalina

  1. Uruchomcie narzędzie „Album z czcionkami”
  2. Nas pasku bocznym wybierzcie „Wszystkie czcionki”
  3. Przejrzyjcie listę czcionek i wybierzcie dowolne szare czcionki, które Wam się podobają. Szary kolor oznacza, że są one dezaktywowane lub nie zostały jeszcze pobrane.
  4. Kliknijcie wybraną czcionkę prawym przyciskiem myszy i wybierzcie polecenie Pobierz [Nazwa czcionki] z menu kontekstowego. Alternatywnie kliknijcie przycisk Pobierz w oknie podglądu czcionek.

Nowe opcje czcionek obejmują Canela (16 stylów), Domaine (6 stylów), Founders Grotesk (17 stylów), Graphik (18 stylów), Produkt (8 stylów), Proxima Nova (12 stylów), Publico, Sauber Script i Quotes Caps.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx