czwartek, 25 kwietnia

Na polskim rynku pojawiła się nowa ładowarka do laptopów, smartfonów, tabletów i innych urządzeń ładowanych via USB – Xtorm Volt II 140W.

Urządzenie bazuje na technologii GaN (tlenku galu), dzięki czemu jest kompaktowe, szybkie i wszechstronne – a dzięki trzem portom USB z powodzeniem może stać się jedyną ładowarką, jakiej potrzebowała będzie większość użytkowników. Wraz z nią na rynek trafiły również nowe kable USB Xtorm, przystosowane do sprawnego obsłużenia ładowania z tak wysoką mocą.

Xtorm Volt 140W_3

Szczęśliwie dawno minęły już czasy, w których obowiązkowym wyposażeniem użytkownika komputera przenośnego była ładowarka w postaci wielkiej i ciężkiej czarnej „cegły” – teraz większość ładowarek dołączanych do laptopów jest znacznie bardziej kompaktowa (szczególnie, jeśli wyposażone są one w port USB). Ich wadą jednak pozostaje zwykle jednofunkcyjność – mają jeden port USB, więc jeśli chcemy ładować więcej urządzeń jednocześnie, musimy nosić kilka ładowarek.

Model Xtorm Volt II 140W – który właśnie pojawił się w ofercie firmy K-Consult Sp. z o.o. (polskiego dystrybutora marki Xtorm) – rozwiązuje ów problem. Urządzenie wyposażono w trzy porty USB – dwa USB-C oraz jedno klasyczne złącze USB-A. Oznacza to, że na raz możemy z jego pomocą ładować trzy urządzenia (np. komputer, telefon i powerbank), dostarczając im łącznie do 140W energii.

Xtorm Volt 140W_1

Xtorm Volt II 140W obsługuje standard PD (Power Delivery) 3.1 z technologią Extended Power Range (EPR) – co oznacza, że urządzenie może stabilnie i szybko ładować wszelkie urządzenia zasilane via USB-C. Maksymalna moc, którą mogą dostarczyć pojedyncze porty to odpowiednio, 140W (PD USB-C – pod warunkiem, że to będzie jedyny wykorzystywany port), 100W (PD USB-C) oraz 22,5W (Quick Charge 3.0 USB-A). Warto zaznaczyć, że przypadku zastosowania portu USB-C 140W, naładowanie typowego laptopa zasilanego via USB-C powinno potrwać zaledwie ok. 90 minut.

W urządzeniach takich – z uwagi na wysoką moc – ważnym czynnikiem jest również bezpieczeństwo. Dlatego też w nowej ładowarce zastosowano cały zestaw funkcji zabezpieczających znanych z innych produktów Xtorm – dbają one o stabilność procesu ładowania, monitorują temperaturę i chronią przed przeładowaniem.

Ładowarka nie jest jedyną nowością Xtorm w ofercie K-Consult Sp. z o.o. – wraz z nią na rynek trafił kabel USB-C Xtorm Original 240W (dostępny w kolorze białym lub czarnym). Przewód jest w stanie bez problemu obsłużyć ładowanie prądem do 240W (obsługuje Power Delivery 3.1), ma 2 m długości i pokryty jest osłoną z plecionego nylonu, która zapewnia trwałość i elastyczność. Xtorm Original 240W świetnie sprawdzi się w duecie z ładowarką Xtorm Volt II 140W, gwarantując szybkie i bezpieczne ładowanie laptopów i urządzeń wymagających wysokiej mocy ładowania za pośrednictwem portu USB-C.

Nowości dostępne są w cenie:

Xtorm Volt II 140W – 579 zł

Xtorm Original 240W – 199 zł

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx