czwartek, 25 lipca

Chińska firma technologiczna Xiaomi zorganizowała dziś w Shenzhen imprezę podczas której zaprezentowała swój najnowszy smartfon Mi 8 o przekątnej 6,21 cala, który jak zauważyła większość obserwatorów jest łudząco podobny do flagowego iPhone’a X firmy Apple.

Xiaomi Mi 8 nie jest pierwszym smartfonem, który posiada wycięcie w ekranie w stylu iPhone’a X i prawdopodobnie nie będzie ostatnim, ale jest kilka innych podobieństw między tymi dwoma urządzeniami, które są warte podkreślenia.

Na przykład wskaźnik sieci komórkowej, baterii i wskaźnik Wi-Fi znajdują się po obu stronach wycięcia, tak jak w iOS 11. Ponadto, topowy model Mi 8 zawiera ekwiwalent animacji Animoji oraz uwierzytelnianie twarzą – dwie cechy iPhone’a X firmy Apple.

Tył Mi 8 ujawnia system tylnych kamer z dwiema soczewkami w orientacji pionowej, nadający tyłowi urządzenia wygląd, który można łatwo pomylić ze smartfonem Apple.

Konwencja nazewnictwa, którą Xiaomi wybrał dla swojego nowego telefonu, prawdopodobnie również czerpie z Apple – Mi 8 pojawia się po poprzednim modelu Mi 6, przeskakując jeden numer, aby zaznaczyć ósme urodziny Xiaomi w branży smartfonów. iPhone X, poprawnie nazywany „dziesięć”, pomija numer 9 przyjmując bardziej krzykliwą cyfrę rzymską, aby odzwierciedlić technologię następnej generacji, a jednocześnie jest ukłonem w dziesiątą rocznicę iPhone’a.

Pod względem specyfikacji, Mi 8 posiada 20-mexapikselowy aparat przedni, podczas gdy tylny układ dwóch soczewek ma dwie 12-megapikselowe kamery. Xiaomi twierdzi, że wbudowany podwójny GPS urządzenia zwiększa dokładność lokalizacji. Jest to także pierwszy smartfon z Androidem wykorzystujący nowy chipset Snapdragon 845 firmy Qualcomm, który obsługuje przetwarzanie AI na urządzeniach i modem Gigabit LTE X20.

Firma ogłosiła również wersję premium Explorer Mi 8, która jest wyposażona w zintegrowany czytnik linii papilarnych i półprzezroczystą tylną obudowę.

Xiaomi Mi 8 będzie dostępny w Chinach od 5 czerwca, a jego cena zaczyna się od 420 dolarów. Mniejszy model o rozmiarach 5,88 cala dostępny będzie od 8 czerwca i wyceniony jest na 280 dolarów. Wersja Mi 8 Explorer Edition jest wyceniona na 520 dolarów i będzie dostępna w późniejszym terminie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx