piątek, 2 czerwca

Xiaomi ogłosiło nowy koncepcyjny telefon z wyświetlaczem wokół wszystkich czterech boków urządzenia, bez miejsca na porty czy przyciski.

Wyświetlacz zakrzywiony w czterech płaszczyznach odnosi się do telefonu mającego 88-stopniowe zakrzywienia nie tylko po lewej i prawej stronie urządzenia, ale także na górze i na dole słuchawki. Wygląda na to, że dotykowe elementy sterujące urządzenia znajdują się na wyświetlaczu po bokach, a przewijana zawartość, która podczas oglądania na poziomie oczu wydaje się spływać poza dolną część ekranu. Zgodnie z materiałem promocyjnym rogi urządzenia nie wykazują efektu „wodospadu”, a zamiast tego mają zaokrąglone wycięcia, które nie mają żadnych funkcji wyświetlania.

Xiaomi twierdzi, że koncepcja ma na celu „rozszerzenie granic wyświetlania do nieskończoności” i zrealizowanie „prawdziwej, pozbawionej portów konstrukcji unibody”. Uważa się, że ten wyczyn jest wynikiem „niezliczonych przełomów w technologii gięcia i laminowania szkła” oraz „innowacyjnego projektu układania ekranów w stosy, zaadoptowanym w naszym przełomowym procesie klejenia 3D”.

Warto wspomnieć, że chociaż urządzenie nazywa się to telefonem koncepcyjnym, to Xiaomi powiedziało The Verge, że urządzenie faktycznie istnieje i rzeczywiście „sami z niego korzystali”.

Niedawna decyzja Xiaomi o zaniechaniu dodawania ładowarki do nowych smartfonów oraz nowo ogłoszona zdalna technologia bezprzewodowa „Mi Air Charge” wydaje się mieć coraz więcej sensu, biorąc pod uwagę brak portów w tym urządzeniu.

Nie wiadomo czy urządzenie kiedykolwiek trafi na rynek. Poprzedni telefon Xiaomi Mi Mix Alpha miał już wyświetlacz, który otaczał prawie całe urządzenie, ale do tej pory nie jest on dostępny w oficjalnej sprzedaży.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
vito
vito
2 lat temu

Bezsens ,w imie elegancji usuwanie wszytskiego.NIC nie zastapi fizycznego przycisku,szczegolnie na deszczu,zima i/ lub z brudnymi rekami.Ale chetni z pewnoscia beda

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx