środa, 29 marca

Iphone 5S

Chińska strona WeiPhone.com poinformowała,  że Apple dość znacząco zmieni wyświetlacz iPhone’a 5S, podwajając liczbę pikseli do mniej więcej 1,5 mln. Urządzenie ma również posiadać węższą ramkę, choć nie jest jasne, jak dokładnie miałoby zostać to osiągnięte.

Według źródeł, iPhone 5S (lub iPhone 6) ma mieć węższą ramkę ekranu i już teraz jest przygotowywany, by móc pojawić się na rynku we wrześniu. Dodatkowo, produkt posiada ekran o gęstości 1,5 mln pikseli, w porównaniu do liczby prawie 730 000 pikseli, którą mamy w iPhone’ie 5, więc jeśli rozmiar ekranu się nie zmieni to rozdzielczość znacznie się poprawi.

Raport nie precyzuje, w jaki sposób Apple będzie chciał osiągnąć podwojenie pikseli w wyświetlaczu telefonu iPhone’a 5S, a wszelkie potencjalne rozwiązania wydają się mieć istotne wady.

Jednym z możliwych sposobów zwiększania gęstości pikseli iPhone’a 5S jest zastosowanie współczynnika 1,5 w każdym wymiarze, uzyskując rozdzielczość wyświetlacza 1704 x 960, który mógłby wtedy posiadać 1,6 mln pikseli przy gęstości około 489 pikseli na cal (PPI). Jednak skalowanie obecnie istniejącej zawartości do wyższej gęstości wyświetlacza mogłoby być jednak niedoskonałe poprzez stosowanie ułamkowego mnożnika.

Jednym z głównych argumentów przeciwko możliwości zwiększenia rozdzielczości w iPhone’ie 5S jest to, że Apple właśnie przeszedł zmianę rozdzielczości w zeszłym roku wraz z iPhone’em 5 i piątą generacją iPoda touch. Wymagała ona, by programiści dostosowali swoje aplikacje do wsparcia wyższego wyświetlacza, a Apple na pewno nie chciałby powtórzyć tego zaledwie rok później. Poprzednia zmiana wyświetlaczy telefonu iPhone była związana z wprowadzeniem wyświetlacza Retina w iPhone’ie 4, co odbyło się ponad dwa lata temu.

Doniesienia o wyższej gęstości wyświetlacza w iPhone’ie 5S są także sprzeczne z wieloma innymi plotkami dotyczącymi tego urządzenia, które informowały, że będzie ono korzystać z tego samego wyświetlacza znajdującego się w iPhone’ie 5. Oświadczenie WeiPhone o węższej ramce również wydaje się być sprzeczne z obowiązującym wzorem Apple o utrzymaniu projektu zewnętrznego urządzenia dla dwóch generacji przed dokonaniem istotnych zmian. Plotki, które już się pokazały koncentrują się na raczej na wewnętrznych zmianach zamiast zupełnie nowej konstrukcji urządzenia.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx