poniedziałek, 24 czerwca

W obszernej recenzji iPada mini Retina, serwis AnandTech jest ogólnie pod wielkim wrażeniem urządzenia, ale jest jedna kwestia, która ich znacząco rozczarowuje. To gama kolorów oferowana w najnowszym iPadzie mini Retina. 

Choć rozdzielczość wyświetlacza nie jest już problemem w mini, to gama kolorów nie zmieniła się nic pomiędzy starym i nowym mini. […]

IPad mini z wyświetlaczem Retina ma taką samą gamę kolorów jak standardowy iPad mini, która jest węższa niż w iPadzie Air i mniejsza niż zakres sRGB jakiego byśmy oczekiwali. Największym problemem jest to, że są inne, mniejsze tablety w tym przedziale cenowym oferują przestrzeń sRGB w swojej ofercie (np. Nexus 7, Kindle Fire HDX 8.9).

Ray Soneira z DisplayMate podjął się również porównania iPada mini z wyświetlaczem Retina z tabletami Kindle Fire HDX 7 i Google Nexus 7, a wyświetlacz iPada Mini Retina zajął w nim „odległe 3-cie miejsce”. Pozycja ta w dużej mierze jest związana z wąską gamą kolorów iPada Mini, co naturalnie prowadzi do uboższej dokładności odwzorowania barw.

IPad mini z wyświetlaczem Retina zajmuje niestety odległe, trzecie miejsce za innowacyjnymi wyświetlaczami w Kindle Fire HDX 7 i nowym Nexusem 7, ponieważ nadal ma tą samą małą, 63 procentową gamę kolorów jak oryginalny pierwszy iPad mini, a nawet starszy iPad 2. To jest niewybaczalne dla obecnej generacji tabletów premium. Duże różnice w gamie kolorów między Kindle Fire HDX 7 i Nexus 7 i znacznie gorszym 63 procentowym wyświetlaczem iPada mini Retina były dość oczywiste, aby zobaczyć je nawet w badaniu wizualnym[…] Zamiast pójść w kierunku większej wydajności (i zwiększonych kosztów) wyświetlaczy LTPS LCD, Apple zdecydował się kontynuować technologię IGZO, co spowodowało nie tylko braki produkcyjne jak i gorszy produkt.

Soneira zauważa, że dobre wyniki osiągane przez Google/ASUS z wyświetlaczem LTPS w Nexus 7 i Amazon ze swoją technologią Quantum Dots w Kindle Fire HDX 7 „powinno sprawić, że Apple się obudzi”.

Jednym czynnikiem komplikującym porównanie 7,9-calowego wyświetlacza 4:3 w iPadzie mini Retina z 7-calowymi tabletami 16:10 od Google i Amazona, jest fakt, że 35% większy obszar wyświetlania w iPadzie mini skutkowałoby znacznie wyższymi kosztami jeśli Apple zmieniłby technologię wyświetlaczy na LTPS. Może to właśnie to okazało się argumentem decydującym.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx