poniedziałek, 15 lipca

Komputer Power Mac G5 ma charakterystyczny aluminiowy design, który dla wielu był wyznacznikiem nowego stylu kiedy pojawił się na rynku w 2003 roku. Zainspirowany jego wyglądem i swoistą wyjątkowością, projektant Klaus Geiger postanowił wykorzystać je do stworzenia nowoczesnej linii mebli, ponieważ według niego maszyny są „po prostu zbyt dobre, aby zostały wyrzucone”.

W ramach projektu trafnie zatytułowanego „Benchma(r)c”, Geiger starannie stworzył ławkę, wykorzystującą drewniany blat stanowiący pomost pomiędzy dwoma urządzeniami Power Mac G5. Obrobione drewno doskonale dopasowuje się do krzywizn obudowy Power Maca.

bench_short02_benchmarc1

bench_large03_benchmarc

Oprócz ławki, Geiger ma również w planach przygotowanie ruchomego stołu konferencyjnego, szafek na dokumenty i wiele więcej z wykorzystaniem wyrzuconych urządzeń Power Mac. Dodatkowo, koncepcja posiada również wizualizację całego biura pełnego mebli zaprojektowanych ze starych jednostek Power Mac G5.

Co ciekawe, projekt wykorzystywanie starych urządzeń Apple do recyklingu jest bardzo popularny. Widziałem już zarówno iMaca jak i Mac Pro, które zostały przekształcone w akwarium dla ryb, a Power Mac G3 przerobiony na skrzynkę pocztową.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pilifs
pilifs
9 lat temu

Biurka? hahahah, chyba chodziło wam o ławki, albo małe stoliki. Te komputery przecież nie są aż tak wysokie.

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx