sobota, 3 czerwca

OS X Yosemite

Sześć dni po publicznym udostępnieniu OS X Yosemite system został zainstalowany na około 12,8 procentach komputerów Mac w samej Ameryce Północnej, wynika z liczb opublikowanych przez Chitika. To tylko niewiele wyższy wynik niż 12,4 procent jaki osiągnął OS X Mavericks sześć dni po premierze w 2013 roku.

Przed jego wprowadzeniem, przyjęcie Yosemite przez beta testerów i deweloperów było ponad 33 razy większe niż przyjęcie Mavericks, a pomiary dokonane przez Chitika pokazały już jeden procent ruchu w sieci z amerykańskich komputerów Mac z tym systemem zaledwie w pierwszym dniu wydania, co dwukrotnie przebiło przyjęcie Mavericksa i Mountain Lion po pierwszym dniu.

ChitikaInsights-Yosemite_Adoption_Comparison

OS X Yosemite można mieć nieco szybszą adopcję jako system operacyjny, który wprowadza gruntowne zmiany wizualne wraz z kilkoma funkcjami, które pozwalają na głębszą integrację z iOS 8. Poprzedni Mavericks koncentrował się głównie na zmianach wewnętrznych, które poprawiały żywotność baterii i szybkość reakcji, a OS X Yosemite wniósł przebudowane aplikacje, ciągłość, usprawnienia Centrum powiadomień, iCloud Drive i więcej. Chitika spekuluje także, że publiczna wersja beta systemu operacyjnego mogła mieć pozytywny wpływ na jego późniejszą szybszą adopcję.

Liczby podawane przez Chitika oparte są na milionach amerykańskich i kanadyjskich systemów Mac OS X wyświetlających reklamy z sieci Chitika Ad Network. Podobne, choć nieco wyższe statystyki podane zostały przez GoSquared, który oferuje analizy w czasie rzeczywistym, mierząc ruch z OS X.

Zrzut ekranu 2014-10-25 o 12.37.29

Według strony, Yosemite jest zainstalowany na około 22 procentach komputerów Mac, choć liczba ta jest bardzo ruchoma i wahała się o około plus minus 10 procent w ciągu ostatnich siedmiu dni. GoSquared dokonuje pomiarów w czasie rzeczywistym n ponad 50 000 witryn.

Zrzut ekranu 2014-10-25 o 12.38.54

 

Wydany 16 października, OS X Yosemite jest dostępny w Mac App Store do pobrania za darmo. Jest kompatybilny ze wszystkimi komputerami Mac, które wcześniej były w stanie uruchomić Mountain Lion i Mavericks.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
8 lat temu

Mam pytanie odbiegające od tematu tego artykułu,a nie chcę zaśmiecać forum jednym krótkim pytaniem. Do osób które się znają. Jeżeli naładuję maca do 100% to czy pracuje on na zasilaczu tak jak jest to napisane w menu baterii czy cały czas bateria pracuje i jest doładowywana?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx