poniedziałek, 20 maja

W poniedziałek Apple wydał system iOS 16.1 i wprowadził w nim wydarzenia na żywo – utrzymujące się interaktywne powiadomienia, które są aktualizowane, dzięki czemu można mieć oko na wydarzenia bezpośrednio z ekranu blokady.

W pierwszej wersji beta systemu iOS 16.2 znaleziono dowody na to, że Apple pracuje nad sposobem na częstsze aktualizowanie wydarzeń na żywo. Według nieaktywnego kodu wykrytego w iOS 16.2 beta 1 przez 9to5Mac, Apple zapewni użytkownikom opcję „Częstszych aktualizacji” wydarzeń na żywo, chociaż ustawienie to również szybciej rozładuje baterię iPhone’a o czym ostrzega następujący komunikat:

Częstsze aktualizacje

Pozwolenie na częstsze aktualizacje pozwala wyświetlać więcej informacji w czasie rzeczywistym, ale może szybciej wyczerpywać baterię.

Pomimo zwiększonego zużycia baterii, nadchodząca opcja w aplikacji Ustawienia może być mile widzianym dodatkiem dla użytkowników korzystających z aplikacji firm trzecich, które korzystają z funkcji Wydarzeń na żywo do przekazywania informacji o czasie podróży, takich jak aplikacja do śledzenia lotów Flighty.

Od czasu wydania systemu iOS 16.1 kilka aplikacji już zostało zaktualizowanych do obsługi wydarzeń na żywo na zablokowanym ekranie iPhone’a. Do obsługi Wydarzeń na żywo niezbędna jest „Dynamic Island”, która dostępna jest w telefonie iPhone 14 Pro lub iPhone 14 Pro Max.

Oprócz dodatkowej opcji Wydarzeń na żywo, pierwsza wersja beta systemu iOS 16.2 zawiera inne dodatki, w tym nową aplikację Freeform, obsługę zewnętrznego wyświetlacza Stage Manager, raporty SOS z przypadkowych zdarzeń awaryjnych i nie tylko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx