piątek, 12 lipca

articleheader

Francuska strona internetowa IGen.fr udostępniła wiele nowych informacji na temat nadchodzącego iPhone’a 6 firmy Apple, w tym wymiary każdego modelu, informacje o wystającym pierścieniu tylnej kamery w obu urządzeniach i wiele więcej. Przedstawione zdjęcia pochodzą podobno z informacji wewnętrznych od osób przebywających w fabryce Foxconn. Potwierdzają się także oznaczenia kodowe nowych modeli – N61 dla 5,5-calowego iPhone’a 6 oraz N56 dla modelu 4,7-calowego iPhone’a 6.

Z informacji wynika, że ostateczna wersja 5,5-calowego iPhone’a 6 będzie mieć długość 158 mm, szerokość 78 mm i grubość 7,1 mm (7,7 mm z wystającym aparatem) oraz wagę 184,6. Ponadto, możemy się dowiedzieć, że pierwszy prototyp miał tą samą długość i szerokość, ale miał 7,0 mm grubości i ważył 168,5 g.

igen_iphone6_dimensions_55

Tymczasem 4,7-calowy iPhone 6 ma mieć długość 138 mm, szerokość 66 mm i grubość 6,9 mm, a ciężar urządzenia nie jest ustalony. Dla porównania, iPhone 5S ma wymiary 123×58 mm i grubość 7,6 mm.

igen_iphone6_comparison_all

Źródło zbliżone do produkcji 5.5-calowego iPhone’a twierdzą, że będzie on wyposażony w akumulator o dużej pojemności, prawdopodobnie 2915 mAh. Ta liczba jest zgodna z informacjami, które pojawiły się wcześniej w tym miesiącu. Źródło nie określa, czy większe urządzenie będzie wyposażone w szafirowy wyświetlacz, jednak według doniesień Apple dostarczył 28 pojemników wyświetlaczy do Foxconn ze Stanów Zjednoczonych. Możliwe jest, że transport ten może pochodzić z GT Advanced Technologies, który jest partnerem w produkcji szafirowych wyświetlaczy w fabryce w Arizonie. Jednakże żaden dodatkowy dowód sugeruje, że to miejsce.

igen_iphone6_protruding_camera

Na zdjęciach widać także specyfikację wystającego pierścienia wokół aparatu na obu urządzeniach. 5,5-calowy iPhone 6 może mieć zewnętrzny pierścień kamery wystający o 0.67-0.77 mm, podczas gdy pierścień 4,7-calowego iPhone’a 6 będzie wystawać na 0,77 mm. Oba wystające pierścienie wydają się być podobne do tych z piątej generacji iPoda touch, choć nie wiadomo w jakim celu konkretnie służą. Schemat wystającego pierścienia aparatu w 5.5-calowym iPhone’ie 6 został zauważony kilka dni temu, jednak pierwotnie interpretowane był tylko do 4.7-calowego iPhone’a 6.

Wreszcie źródło zauważa, że iPhone 6 będzie miał wbudowane logo z tyłu, które ma być wykonane z bardzo wytrzymałego materiału. Mówi się również, że Apple pracuje nad nowym gniazdem słuchawkowym 2,5 mm w iPhone’ie 6, jednak firma odrzuciła go by uniknąć skarg na problemy z kompatybilnością z istniejącymi akcesoriami audio.

Testy certyfikacyjne obu modeli zostały przeprowadzone w zeszłym tygodniu, a masowa produkcja ma ponoć ruszyć jeszcze w tym tygodniu. Apple podobno zamówił 40 milionów sztuk 4,7-calowego iPhone’a 6 do końca 2014 roku, choć dąży do wyprodukowania 100 milionów urządzeń do końca tego roku. Stwierdzono również, że sprzedaż 5,5-calowego modelu może być opóźniona, choć oba modele mają zostać zaprezentowane w tym samym czasie.

Apple zaprezentuje iPhone’a 6 podczas imprezy medialnej we wtorek, 9 września. Oprócz zmiany wyglądu oba modele będą wyposażone w szybszy procesor A8, ulepszony aparat fotograficzny i wiele innych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx