środa, 19 stycznia

Jak informuje Guilherme Rambo z 9to5Mac, system iOS 13 umożliwi deweloperom integrację Siri z ich aplikacjami w kilku nowych przypadkach użycia, w tym w odtwarzaniu multimediów, wyszukiwaniu, rozmowach głosowych, załącznikach wiadomości, lotach, podróżach pociągiem i bramkach lotniskowych oraz informacjach o miejscu w samolocie.

W dzisiejszym raporcie Rambo wyszczególnił kilka innych funkcji skupionych na deweloperach, których spodziewa się od Apple podczas WWDC w czerwcu, w tym możliwość przenoszenia aplikacji iOS na komputer Mac, aby korzystać z funkcji specyficznych dla komputerów Mac, takich jak pasek dotykowy i skróty klawiaturowe wraz z obsługa wielu okien.

Rambo mówi, że włączenie obsługi Mac dla istniejącej aplikacji iOS jest „tak proste, jak odhaczenie pola wyboru” w Xcode, podobnie jak dodanie obsługi iPada do aplikacji na iPhone’a.

Platforma rozszerzonej rzeczywistości firmy Apple ARKit ma w tym roku zyskać „znaczące ulepszenia”, w tym zupełnie nową platformę Swift do rozszerzonej rzeczywistości i aplikację towarzyszącą, która pozwala programistom wizualnie tworzyć rozszerzoną rzeczywistość. Mówi się również, że ARKit zyska zdolność wykrywania ludzkich poz.

Oczekuje się również, że deweloperzy uzyskają dostęp do kilku nowych frameworków, które pozwolą na szersze wykorzystanie silnika Taptic, skanowanie dokumentów w aplikacjach innych firm oraz możliwość przechwytywania zdjęć z urządzeń zewnętrznych, takich jak kamery i karty SD, bez konieczności przechodzenia poprzez aplikację Zdjęcia.

Wreszcie na Macu aplikacje będą prawdopodobnie oferować rozszerzenia dostawców plików, poprawiając integrację aplikacji takich jak Dropbox z Finderem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x