czwartek, 22 lutego

Sony poinformował dzisiaj, że niektóre z nadchodzących tegorocznych modeli smart TV będą obsługiwać AirPlay 2 i HomeKit już od lata 2019 roku, w tym seria 4K OLED TV serii A9G, telewizory LED 8K z serii Z9G i telewizory LED 4K z serii X950G.

Same telewizory zostaną wydane w rozciągniętym czasie począwszy od serii X950G pod koniec kwietnia, po kolejne modele w maju i czerwcu, w tym 98-calowy telewizor 8K za imponującą kwotę 70 000 dolarów. AirPlay 2 i HomeKit zostaną prawdopodobnie wprowadzone w kolejnej aktualizacji oprogramowania.

Apple wymienia również nadchodzące telewizory Sony X850G z serii 4K na liście telewizorów obsługujących AirPlay 2, ale nie ma ram czasowych dla tych funkcji dla tego modelu.

Obsługa AirPlay 2 pozwoli użytkownikom przesyłać strumieniowo filmy, muzykę, zdjęcia i nie tylko bezpośrednio z iPhone’a, iPada i Maca do kompatybilnych Sony smart TV. Obsługa HomeKit umożliwi użytkownikom łatwe sterowanie telewizorami za pomocą poleceń głosowych Siri lub aplikacji Home na iPhone’ie, iPadzie i Macu.

Samsung, LG i Vizio również wypuszczają w tym roku inteligentne telewizory z obsługą AirPlay 2.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx