sobota, 18 maja

Na wydarzeniu inaugurującym WWDC 2012 Apple ogłosił czas premiery, oraz koszt następnej zapowiadanej już wcześniej wersji systemu operacyjnego Mac – Mountain Lion. Zaprezentowano także kilka jego nowych funkcji, w tym dictation, zakładkę iCloud, oraz Power Nap.

Mountain Lion ukaże się w lipcu i będzie dostępny przez Mac App Store za 19,99 dolarów, a na wszystkich Makach zakupionych od minionego poniedziałku będzie można pobrać uaktualnienie za darmo.

Nowością w Mountain Lion będzie zintegrowana z całym systemem operacyjnym funkcja dictation umożliwiająca słowne wprowadzanie tekstu w każdej aplikacji. O Dictation zrobiło się głośno w maju, kiedy to wypatrzono pliki zasobów na liście skrótów klawiaturowych Safari, które wskazywały na funkcję Dictation.

Zakładka iCloud to kolejna nowość w Safari na Mac. Karta iCloud pokaże wszystkie karty otwarte w Safari na wszystkich innych urządzeń iOS i Mac zalogowanych na to samo konto iCloud. Safari również uzyska jednolity pasek wyszukiwania i pasku adresu, aby usprawnić interfejs.

Power Nap to nowa funkcja, która będzie pilnowała pewne zadania w tle, gdy Mac jest ładowany i uśpiony. Pobierane będą nowe e-maile, Time Machine automatycznie się uruchomi, zaktualizują się aplikacje oraz inne działania, które będzie można zaprogramować w Power Nap.

Ostatecznie system zawierać ma ponad 200 nowych funkcji, które wszystkie zobaczymy na pewno już w lipcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx