wtorek, 25 czerwca

Na wydarzeniu inauguracyjnym WWDC 2012 Apple ogłosił kolejną wersję swojego systemu operacyjnego dla iPada, iPhone i iPoda Touch. W iOS 6 znajdziemy nowe, rozszerzone funkcje dla Siri, integrację z Facebookiem, odnowioną aplikację Mapy, udostępnianie strumienia zdjęć za pośrednictwem iCloud i wiele więcej.

iOS 6 kontynuuje szybkie tempo innowacji, które pomaga Apple dostarczyć telefonowi jak i iPadowi najlepsze, mobilne rozwiązania dostępne na dowolnym urządzeniu „, powiedział Scott Forstall, wiceprezes Apple ds. oprogramowania iOS. „Nie możemy się doczekać aż setki milionów użytkowników iOS odkryje niesamowite nowe funkcje w iOS 6, w tym nową aplikację Mapy, rozszerzone opcje Siri, głęboką integrację z Facebookiem, udostępnianie strumienia zdjęć i innowacyjną aplikację Passbook.

W iOS 6, Siri zyska nowe możliwości dostarczając wyniki sportowe i rozkłady rozgrywek, da możliwość rezerwacji stolika w restauracji przez OpenTable, znajdzie lokalne repertuary kin, a nawet uruchomi aplikację. Siri również zadebiutuje w nowych językach, w tym hiszpańskim, włoskim i francuskim. Szkoda, że wciąż nie mówi się nic o polskim.

Integracja Facebooka będzie bardzo podobna do obecnej integracji Twittera w iOS 5, z całym systemem logowania i możliwością szybkiego zamieszczania postów z zewnątrz aplikacji. Kontakty mogą być automatycznie aktualizowane z wykorzystaniem informacji uzyskanych za pośrednictwem serwisu Facebook. Deweloperzy aplikacji trzecich będą w stanie łatwo dodać tę funkcjonalność z publicznym API.

Nowy tryb „Nie przeszkadzać” pozwoli użytkownikom zaplanować, kiedy powiadomienia nie powinny się pokazywać, nie dając  dźwięków i wizualnych alarmów. Funkcja Telefon dostanie nową możliwość automatycznego odpowiadania za pomocą wiadomości tekstowej, lub prośbę o przypomnienie, aby zadzwonić później, gdy nadejdzie połączenie przychodzące którego w danym momencie nie możemy odebrać.

Udostępnianie strumienia zdjęć pozwoli wybrać zdjęcia, które chcemy udostępnić wybranej rodzinie czy przyjaciołom. Wspólne zdjęcia mogą być oglądane na innych urządzeniach iOS, w aplikacji iPhoto lub Aperture na komputerze Mac lub na stronie internetowej lub za pośrednictwem Apple TV.

Passbook to nowa aplikacja portfel, która skonsoliduje karty płatnicze oraz elektroniczne bilety. Jak zadziała i czy w ogóle zadziała to w Polsce to się jeszcze okaże.

Zgodnie z oczekiwaniami, firma Apple odnowi aplikację Mapy o własne dane mapowe. Będzie ona oferować integrację z Yelp (raczej tylko w Stanach) oraz posiadać informacje o ruchu pozyskiwane anonimowo i w czasie rzeczywistym od innych użytkowników iOS. Nawigacja Turn-by-turn zadebiutuje również w nowej aplikacji Mapy, a wskazówki będą mogły być wywoływane przez Siri.

iOS 6 będzie kompatybilny z iPhone’em 3GS i nowszymi, 2 generacją iPada i nowym iPadem, a także czwartą generacją iPoda Touch i będzie dostępny jesienią tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx